23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

29 квітня 2022 року – календар з повчанням

П’ятниця Світлої седмиці. Ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» (перехідне святкування в п’ятницю Світлої седмиці).

Мцц. дів Агапії, Ірини і Хіонії (304).

Мч. Леоніда та мцц. Харієси, Ніки, Галини, Каліси, Нунехії, Василіси, Феодори, Ірини та інших (258). Сщмч. Константина пресвітера (1919).

Іллінської-Чернігівської (1658) і Тамбовської (1692) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Діян., 7 зач., III, 1-8. Ін., 7 зач., II, 12-22. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Після літургії, за звичаєм, звершується мале освячення води. 

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Є У СВЯТИХ ОТЦІВ ПОХВАЛА КІЛЬКОМ ЛЮДЯМ, ЯКІ СЛАВИЛИСЯ СВОЇМ ХРИСТИЯНСЬКИМ ЖИТТЯМ, І ВОНА ПОЛЯГАЛА У ТОМУ, ЩО ВОНИ ВОСКРЕСЛИ РАНІШЕ ЗАГАЛЬНОГО ВОСКРЕСІННЯ. У ЧОМУ Ж ТАЄМНИЦЯ ТАКОГО ЖИТТЯ?

 

У ТОМУ, ЩО ВОНИ ЗАСВОЇЛИ СОБІ ХАРАКТЕРНІ РИСИ ЖИТТЯ ПІСЛЯ ВОСКРЕСІННЯ, ЯК ВОНИ ВКАЗУЮТЬСЯ У СЛОВІ БОЖОМУ, І РОБИЛИ ЇХ ЯКІСНІШИМИ У СОБІ. МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ ПОЛЯГАЄ У ВІДВОЛІКАННІ ВІД УСЬОГО ПЛОТСЬКОГО: ТАМ НЕ ОДРУЖУЮТЬСЯ, НЕ ЗАЗІХАЮТЬ, – НЕ БУДУТЬ ТАМ СПОЖИВАТИ МЕРТВУ ЇЖУ, І САМЕ ТІЛО СПРИЙМУТЬ ДУХОВНЕ.

 

ОТОЖ, ХТО ЖИВЕ ВІДРЕЧЕНО ВІД УСЬОГО ПЛОТСЬКОГО, ТОЙ ПРИЙМАЄ У СОБІ АБО ПОВЕРТАЄ У СЕБЕ ЕЛЕМЕНТИ МАЙБУТНЬОГО ПІСЛЯ ВОСКРЕСІННЯ ЖИТТЯ. ДІЙДИ ДО ТОГО, ЩОБ У ТЕБЕ ЗАВМЕРЛО ВСЕ ПЛОТСЬКЕ, І СТАНЕШ ВОСКРЕСЛИМ ПЕРЕД МАЙБУТНІМ ВОСКРЕСІННЯМ. ШЛЯХ ДО ЦЬОГО ВКАЗУЄ АПОСТОЛ, КОЛИ ГОВОРИТЬ: “ПОСТУПАЙТЕ ПО ДУХУ, И ВЫ НЕ БУДЕТЕ ИСПОЛНЯТЬ ВОЖДЕЛЕНИЙ ПЛОТИ” (ГАЛ. 5, 16). І ПЕРЕКОНУЄ, ЩО ЦИМ ШЛЯХОМ НАПЕВНО МОЖНА ДОСЯГНУТИ ОЧІКУВАНОГО: “СЕЮЩИЙ, ГОВОРИТ ОН, В ДУХ ОТ ДУХА ПОЖНЕТ ЖИЗНЬ ВЕЧНУЮ” (ГАЛ. 6, 8).

Вас може зацікавити

5 лютого 2022 року – православний календар

Редактор Головний

14 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив всенічне бдіння напередодні неділі 8-ої після П’ятидесятниці

Редактор Головний