18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у неділю 12-у після П’ятидесятниці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Один юнак приступив до Нього й каже: “Учителю благий, що доброго маю чинити, щоб мати життя вічне?” (Матф. 19. 16)

З таким питанням звернувся до Господа Ісуса Христа один юнак, який бажав наслідувати Царство Небесне. Ісус сказав йому: “Ніхто не благий, тільки один Бог. Заповіді знаєш: не прелюбодійствуй, не вбивай, не кради, не лжесвідчи, шануй батька твого і матір твою”. Юнак відповів: “Я зберіг це все від юності своєї, чого ж ще не вистачає мені”. Почувши це, Ісус сказав: “Все, що маєш, продай і роздай убогим, і матимеш скарб на небесах, і йди слідом за мною”. Він же, почувши це, засмутився, бо був дуже багатий. Спаситель, побачивши, що він засмутився, сказав: “Як важко тим, що мають багатство, увійти в царство Небесне, бо легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому в царство Небесне”. Почувши це, юнак відійшов засмучений. Дуже шкода йому стало свої всі скарби віддавати вбогим.

У цій притчі Ісус сказав, що багаті не можуть увійти до царства Божого не тому, що вони багаті, а тому, що багатому дуже важко, як належить користуватись багатством для спасіння своєї душі.

Спасіння — це дар Божий і коли б не наш люб’ячий Господь, то ніхто б взагалі не міг би спастися: не лише багаті, але і бідні. В очах Господа ми всі виглядаємо однаково. І він хоче, щоб ми сподівались не на своє багатство, не на самих себе і свої здібності і таланти, а лише на Бога.

Не хочеться когось осуджувати за багатство, чи дорікати за бідність. Бо одне чи інше у цьому світі не зможемо знищити, а от нести свій Хрест без нарікань кожен може. Ми повинні надавати безкорисливу допомогу своєму ближньому. Тобто, віддаючи, чи набуваємо значно більше і наближаємся щораз ближче до вічного життя. Амінь.

прот. Андрій Грисюк

(Копачівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Духовенство та паломники Волинської єпархії відвідали Святогорську Лавру на сороковий день після кончини архієпископа Краснолиманського Аліпія

Редактор Головний

У Світлий Понеділок митрополит Нафанаїл очолив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі. ФОТО

Редактор Головний

ЩО НАМ РОБИТИ, ЩОБ ЖИТИ КРАЩЕ?- СВЯТИТЕЛЬ МИКОЛАЙ СЕРБСЬКИЙ

Редактор Головний