4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Керуючий єпархією очолив всенічне бдіння з чином погребіння Плащаниці Божої Матері у кафедральому соборі. ФОТО

29 серпня 2021 року ввечері, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив всенічне бдіння з чином погребіння Плащаниці Богородиці в кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Архіпастирю співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики собору.

Чин погребіння Плащаниці – богослужбова особливість свята Успіння Пресвятої Богородиці. Це згадка про перенесення з Єрусалима Її Пречистого тіла та поховання апостолами його у Гефсиманії.

Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, окрім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоб попрощатися з Нею. Після смерті Богородиці вони перенесли  Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми. Святе Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця в силу особливого місця серед усього Божого творіння була воскрешена і взята Своїм Сином на Небо не тільки душею, але й плоттю. Тому й богослужіння, присвячене цій події, пронизане не сумом, а хвалою Богоматері, Яка з переходом у Царство Небесне отримала особливу силу заступництва за тих, хто шанує Її.

Вас може зацікавити

Батько загиблого тільки повернувся з пекла війни: клірики єпархії звершили Чин поховання воїна

Редактор Головний

СПРАВА ПРО ВИСЕЛЕННЯ О. ВОЛОДИМИРА МЕЛЕСЯ ЗУПИНЕНА СУДОМ

Редактор Головний

З нагоди 225-річного ювілею ВДС презентували другий випуск церковно-історичного збірника

Редактор Головний