0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Проповіді

Проповідь у день вшанування Собору Божої Матері

Во імя Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Христос  Рождається і Славімо Його.

Дева днесь Преесущественного раждает, и земля вертеп Неприступному приносит, ангели с пастырьми славословят волстви волсви же со звездою путишествуют; нас бо ради родися Отроча младо,превечний Бог.

Таким словами в кондаку Різдва Христового наша Мати Церква возвеличує народження Господа Ісуса Христа. Вчора, 7 січня, уся повнота Церкви святкувала день народження Богомладенця Ісуса, а в сьогоднішній день ми вшановуємо Собор Пресвятої Богородиці і прославляємо ту жінку, яка подарувала всім людям Спасителя Світу.

Це свято – Собор Пресвятої Богородиці – прославляє Божу Матір, згадує і вшановує Іосифа Обручника, Іоакова – брата Господнього, тобто тих людей, які послужили Христу за його земного життя. Божа Матір, Заступниця всього людства, – це найдорожча Господу в світі людина. Чи може Христос не послухати прохання своєї мами ,ні, звичайно, тому Вона і є помічницею та заступницею кожної людини, яка звертається в молитвах до Богородиці

Є дуже багато свят на честь Божої Матері, яким Церква вшановує Пресвяту Богородицю, оскільки і сьогодні ми зібралися в храм, щоб вшанувати Пресвяту Діву. Вчора вона народжує Христа і дарує світу найбільшу радість, а в сьогоднішній день ми приходимо в храми і дякуємо Богородиці за Її жертву послужити Христу, а потім і всім нам, ставши заступницею і помічницею кожного, хто цього потребує.

Ще у VI  столітті згадується про свято Собору Пресвятої Богородиці, люди збиралися у наступний день після Різдва Христового та прославляли Божу Матір, дякуючи за народження Христа. Про це у своїх творах пишуть такі святі отці, як Амфросій Медіоланський, Блаженний Августин та Єпифаній Кіпрський. Тож ми бачимо, що від самого початку християнства Пресвята Діва була заступницею усього людства.

Перед своєю смертю Божа Матір пообіцяла святим апостолам, що не залишить цей світ і буде допомагати всім людям, які будуть взивати за поміччю до неї. Свою обіцянку Заступниця людства виконує і до нині. Лише поглянувши на чудотворні ікони, на яких Вона просіяла, це тисячі образів, біля яких зцілювалися люди та отримували здійснення своїх прохань. Хто приходить з радістю, а хто і з горем, не від кого Цариця Небесна не відвернулась, а всім допомогла і ще допоможе не один раз, аби наша віра не жевріла, а горіла великим вогнем.

У цей святковий різдвяний день бажаю всім людям, які люблять Божу Матір, глибокої віри, міцного здоров’я, заступництва Пресвятої Богородиці і спасіння від Її Сина Богомладенця Христа. Амінь.

Христос Рождається! Славімо Його!

прот. Віктор Михалевський,

настоятель храму Різдва Христового с. Городище (Ківерцівське благочиння)

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті прп. Сергія і Германа Валаамських

Редактор Головний

Проповідь у неділю 24-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Як навчитися не прив’язувати коханих людей до себе,- арх. Андрій Конанос

Редактор Головний