9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Проповіді

Проповідь у день вшанування прпп. Сергія і Германа, Валаамських чудотворців

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

11 липня Свята Церква звершує пам’ять основоположників Свято-Преображенського Валаамського монастиря преподобних Сергій і Германа, Валаамських Чудотворців.

З їхнього життя відомо, що вони були грецькими священноіноками, які прийшли у Х ст. у Великий Новгород разом з першими просвітителями, де і заснували на острові Валаам святу обитель. Детального життя преподобних Сергія і Германа не збереглося, але пам’ятаючи слова Господні: «Ви  – світло світу. Не може сховатись місто, що стоїть верху гори» (Мф5:14), вже більш ніж, тисячу років возноситься молитва до Небесного Престолу братією обителі. І до цього благодатного джерела завжди прибували християни, і деякі з них залишалися тут назавжди.

Багато християн ставили питання: для чого прп. Сергій та Герман пішли на безлюдний острів, замість того, щоби проводити християнську місію серед людей? Відповідь на це запитання дає намісник Валаамського монастиря єпископ Панкратій: «Монахи – це ті люди, які шукають волю Свого Творця, і Промисел Божий діяв через вибраників Божих Сергія і Германа, де їх і поселив у пустиню за для того, щоби віряни і сьогодні та в минулі і майбутні століття почерпали благодатні дари від духовного оазису».

Порівнюючи життя різних святих, ми бачимо одну характерну рису – це слідування Христу у всіх життєвих обставинах, тобто підкоряли свою волю – Волі Божій. Як ми і читаємо в молитві Господній «нехай буде воля Твоя». І хто виконує цю заповідь, Господь наділяє особливими благодатними дарами не тільки святих людей, а й освячує місця, де подвизалися подвижники благочестя. На прикладі преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, де зараз і є велика Києво-Печерська лавра. Це і преподобні Іов та Амфілохій, чудотворці Почаєвські, де зараз і є Свято-Успенська лавра. Це і Сергій та Герман, Валаамські чудотворці, де зараз і є Спасо-Преображенський Валамський монастир, пам’ять яких ми сьогодні і звершуємо.

Тому будемо знати і пам’ятати, що є великий сонм святих, які слідували за Христом, і показали нам приклад земного життя. І на кожному із нас лежить велика відповідальність передати християнство наступному поколінні, молитвами преподобних Сергія і Германа Валаамських та всіх святих Господи допоможи нам! Амінь.

Ієромонах Кирил (Видрич),

настоятель храму Казанської ікони Божої Матері

с. Озденіж

(Рожищенський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю про блудного сина

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті рівноап. Марії Магдалини

Редактор Головний

«Говорімо слова, сповнені любові, прощення, терпіння і поваги один до одного, й уникаймо слів осуду, нарікання, злоби і ненависті», – Предстоятель.

Редактор Головний