-1.1 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Грудень, 2022
Проповіді

Проповідь у день вшанування прпп. Сергія і Германа, Валаамських чудотворців

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

11 липня Свята Церква звершує пам’ять основоположників Свято-Преображенського Валаамського монастиря преподобних Сергій і Германа, Валаамських Чудотворців.

З їхнього життя відомо, що вони були грецькими священноіноками, які прийшли у Х ст. у Великий Новгород разом з першими просвітителями, де і заснували на острові Валаам святу обитель. Детального життя преподобних Сергія і Германа не збереглося, але пам’ятаючи слова Господні: «Ви  – світло світу. Не може сховатись місто, що стоїть верху гори» (Мф5:14), вже більш ніж, тисячу років возноситься молитва до Небесного Престолу братією обителі. І до цього благодатного джерела завжди прибували християни, і деякі з них залишалися тут назавжди.

Багато християн ставили питання: для чого прп. Сергій та Герман пішли на безлюдний острів, замість того, щоби проводити християнську місію серед людей? Відповідь на це запитання дає намісник Валаамського монастиря єпископ Панкратій: «Монахи – це ті люди, які шукають волю Свого Творця, і Промисел Божий діяв через вибраників Божих Сергія і Германа, де їх і поселив у пустиню за для того, щоби віряни і сьогодні та в минулі і майбутні століття почерпали благодатні дари від духовного оазису».

Порівнюючи життя різних святих, ми бачимо одну характерну рису – це слідування Христу у всіх життєвих обставинах, тобто підкоряли свою волю – Волі Божій. Як ми і читаємо в молитві Господній «нехай буде воля Твоя». І хто виконує цю заповідь, Господь наділяє особливими благодатними дарами не тільки святих людей, а й освячує місця, де подвизалися подвижники благочестя. На прикладі преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських, де зараз і є велика Києво-Печерська лавра. Це і преподобні Іов та Амфілохій, чудотворці Почаєвські, де зараз і є Свято-Успенська лавра. Це і Сергій та Герман, Валаамські чудотворці, де зараз і є Спасо-Преображенський Валамський монастир, пам’ять яких ми сьогодні і звершуємо.

Тому будемо знати і пам’ятати, що є великий сонм святих, які слідували за Христом, і показали нам приклад земного життя. І на кожному із нас лежить велика відповідальність передати християнство наступному поколінні, молитвами преподобних Сергія і Германа Валаамських та всіх святих Господи допоможи нам! Амінь.

Ієромонах Кирил (Видрич),

настоятель храму Казанської ікони Божої Матері

с. Озденіж

(Рожищенський благочинний округ)

Вас може зацікавити

 Щоб бути ближчим до Бога, треба менше говорити зайвого і вихвалятися, а більше молитися, – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний

Проповідь у день свята Похвали Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

Якщо приходить багатство, не додавай до нього злого серця

Редактор Головний