Седмиця 20-а після П’ятидесятниці. Глас 2. |
Посту немає.
|
Святкування Казанській іконі Божої Матері. Равноап. Аверкія, єп. Ієрапольського, чудотворця (бл. 167). Семи отроків, що в Єфесі: Максиміліана, Іамвліха, Мартиніана, Діонисія, Антоніна, Константина (Єксакустодіана) та Іоанна (бл. 250; 408-450).
Мчч. Олександра єп., Іраклія воїна та жон Анни, Єлисавети, Феодотії та Гликерії (II-III).
Сщмчч. Серафима, архієп. Углицького, і з ним Володимира, Олександра, Василія, Олександра пресвітерів і прмчч. Германа і Мини (1937). Сщмчч. Миколая, Миколая пресвітера і прмч. Григорія (1937). Знайдення мощей сщмч. Никодима, єп. Белгородського (2012).
Андрониківської (1281-1332) та Якобштадської (XVII) ікон Божої Матері.
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ЯК СТАВИТИСЯ ДО НЕВІРІВ, ЯКІ НЕ СПОВІДУЮТЬ ГОСПОДА? ТАК ЖЕ, ЯК І ГОСПОДЬ СТАВИВСЯ ДО ТИХ, ХТО НЕ СПРИЙНЯВ ЙОГО.
ЮНА РЕВНІСТЬ, ЯКА ДАЄ БАГАТО ЖАРУ, ХОТІЛА БИ ВОГОНЬ ЗВЕСТИ НА НИХ З НЕБА, АЛЕ ЇЇ СТРИМУЄ САМ ГОСПОДЬ: “НЕ ЗНАЄТЕ, ЯКОГО ВИ ДУХУ…” ГОСПОДЬ СПАСИТЕЛЬ, У ПРИЙНЯТТІ ЯКОГО І ПОЛЯГАЄ САМЕ СПАСІННЯ, НІЧОГО НЕ ЗРОБИВ ТИМ, ХТО НЕ ПРИЙНЯВ ЙОГО, АЛЕ, МИНУВШИ ЇХ, ПІШОВ, ЗАЛИШИВШИ ЇХ САМИХ СОБІ.
ТАК І НИНІ ВАРТО: НЕХАЙ НЕВІРИ ІДУТЬ СВОЄЮ ДОРОГОЮ, А ВІРУЮЧІ – СВОЄЮ. Є БОГ, ЯКИЙ ВСІХ РОЗБЕРЕ СВОГО ЧАСУ. ПРО НИХ ШКОДУВАТИ І МОЛИТИСЯ ПОТРІБНО; ТРЕБА БАЖАТИ, ЩОБ ВОНИ ПІЗНАЛИ ІСТИНУ І ШУКАТИ ВИПАДКІВ НАТЯКНУТИ ЇМ ПРО НЕЇ, А КОЛИ ГЛАСНО СТАНУТЬ НАПАДАТИ НА ІСТИНУ, ДАТИ ЇМ ВІДСІЧ ЛЮБОВНИЙ, АЛЕ ЗРОЗУМІЛИЙ – І ДОСТАТНЬО.