23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Основи православ'я

Яким повинне бути життя християнського подружжя

(З повісті преподобного отця Даниїла про Андроніка та про дружину його) 

Протягом року св. Церква нерідко звершує пам’ять христинських подружжів, тобто чоловіків і жінок, які провели життя разом та упродовж нього жили в чесноті і за це разом удостоїлися вінців. Оскільки життя цих святих подає корисні уроки щодо того, як бачити спасіння, будучи сімейними, то для нас, мирських людей, воно повинно бути особливо повчальним.

Для прикладу вкажу вам на дещо з життя святих Андроніка та дружини його Афанасії.

“Був, – починає описувач житія їх, – Андронік, чоловік благоговійний та чеснотами прикрашений, такою ж і була дружина його Афанасія”. У чому ж полягали їх чесноти? Маєток свій вони розділили на три частини: одну віддали бідним, другу – в церкву, третю залишили для себе. Були смиренні, за що усе місто, в якому вони жити, любило їх. Дотримувалися чистоти подружнього ложа. Завжди співчували та допомагали бідним. Кожні неділю, понеділок, середу та п’ятницю ходили до церкви. Усі нещастя переносили з покірністю волі Божій. Коли Андронік почув про тяжку хворобу єдиних сина і дочки, то сказав тільки: воля Господня нехай буде. Коли дізнався про їх смерть, то, впавши перед іконою Спасителя, подібно Іову, говорив: “Сам аз наг изыдох из чрева матери моей, наг паки и отыду тамо. Господь даде, Господь и взят; якоже Господеви изволися, сице и сотвори. Буди имя Господне благословенно отныне и до века“. Коли ж вирішили повністю присвятити себе на служіння Богу, вони, заповідавши найближчому з рідних маєток, попросили побудувати на їх гроші лікарню та дім для нічлігу іноків, звільнили рабів і потім все життя своє провели вже у повному віддаленні від світу.

Отож, ось, браття, умова для того, щоб спастися і серед подружнього життя! Це – добре серце, яке щиро та постійно любить Бога, старання у дотриманні заповідей Божих, побудована взаємна любов і вірність у виконанні взаємних обов’язків, любов до ближніх, смиренна відданість Богу серед усіх складних та сумних обставих життя та непохитна надія на Бога. Тож наслідуйте святих Андроніка та Афанасію в їх подружньому житті, і спасіння ваше буде неодмінним. Амінь.

Переклад з рос. Любові Максимчук 

Джерело 

Вас може зацікавити

У Світлий Вівторок Архіпастир звершив богослужіння в Свято-Миколаївському храмі Луцька

Редактор Головний

Війна – це великий гріх перед Богом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

УПЦ у єдності з українським народом бореться за власну свободу під час російської агресії

Редактор Головний