11.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Новини Публікації УПЦ

Поради Блаженнішого Митрополита Онуфрія всім, хто дотримується Різдвяного посту

Різдвяний піст – це час, коли ми повинні підготувати себе до зустрічі з Народженим Христом. Церква духовно готує нас до цього великого духовного торжества через тілесне і духовне утримання, через піст і молитву.

Намагайтеся не тільки утримуватися від скоромної їжі, намагайтеся боротися зі злими почуттями, намагайтеся любити один одного, терпіти один одного і прощати один одного, тому що це суть християнського віровчення і це суть, до якої веде кожен піст і зокрема піст Різдвяний.

Під час посту важливо правильно знайти свою міру. Для цього варто порадитися зі священиком або особистим духівником, особливо тим, хто має погане здоров’я, вагітним і годуючим дітей. Мета посту не в тому, щоб убити людину, її тіло, а в тому, щоб убити її пристрасті. Кожен для себе повинен визначити свою міру і терпляче працювати над дотриманням посту тілесного і духовного.

Необхідно, щоб постили всі наші почуття і частини тіла – зір, слух, язик, руки і ноги, віддаляючись від усього пустого і непотрібного. Щоб піст не перетворювався тільки в лікувальне голодування, його необхідно поєднувати з молитвою, покаянням і причастям. Тільки так ми очищаємо своє серце і єднаємося з Господом Ісусом Христом, освячуючи і душу, і тіло.

В піст необхідно з особливою увагою поставитися до всіх тих, хто потребує нашої допомоги. Час посту – це час милосердя і допомоги тим, кому погано. Озирніться навколо – і серед рідних, сусідів і співробітників знайдете тих, які потребують розради і співчуття. Будьте уважні до тих, кого посилає вам Господь, проявляйте своє милосердя.

Пам’ятайте, що ми покликані змінитися й перетворитися.

Джерело 

Вас може зацікавити

У селі Сошичне звершили чин Заупокійного відспівування Захисника України

Редактор Головний

Митрополит Антоній передав у дар для постраждалих парафій Волині необхідне церковне начиння

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив богослужіння напередодні престольного свята Пантелеймонівського храму Луцька

Редактор Головний