16 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Проповіді

Проповідь у день свята Різдва Пресвятої Богородиці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні Свята Церква воістину радіє і святкує Різдво Пресвятої Діви Марії. Нинішнє торжество є для нас початком усіх свят і у церковному календарі воно є першим великим святом на початку нового церковного року, бо все почалося з Різдва Марії, яка стала Матір’ю всіх християн.

За словами святих отців, День Різдва Богородиці – це свято, яке служить дверима до благодаті та істини; є всесвітньою радістю, бо через Богородицю обновився увесь людський рід: смуток праматері Єви перемінився у радість.

Різдво Богородиці стало важливою, радісною подією в історії спасіння, воно заповідало найбільшу і найбільш радісну подію – швидкий прихід Месії, здійснення Старозавітних пророцтв. Різдво Марії називають променем надії для людства, який сповіщав прихід великого світла для світу – Ісуса Христа. Саме з Різдва Богородиці Бог почав здійснювати спасіння людського роду. Ось як розповідає про це тропар свята: «Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій Вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце Правди — Христос Бог наш; знищивши клятву, Він дав благословення і, перемігши смерть, дарував нам життя вічне».

Також Свята Церква почитає преславних батьків Богоматері, від яких ми почерпаємо безцінні уроки благочестя, смирення, терпіння.

Коли наблизився час народитися Спасителеві світу, в Галілейському місті Назареті жив нащадок царя Давида Іоаким із своєю дружиною Анною. Обоє були благочестивими людьми і були відомі не своїм царським походженням, а смиренням та милосердям. Все їхнє життя було проникнуте любов’ю до Бога і до людей. Вони дожили до глибокої старості, а дітей не мали, від чого дуже засмучувалися. Та, незважаючи на свою старість, вони не переставали просити у Бога, щоб Він послав їм дитину. Одного разу, коли Іоаким прийшов до Храму, первосвященик не дозволив йому принести жертву Богу, сказавши: «Ти не дав потомства Ізраїлю». Після цього невтішний Іоаким подався у пустелю для молитви, Анна залишилася вдома і теж молилася. У цей час їм обом з’явився Ангел і кожному сповістив: «Господь почув молитву твою, ти зачнеш і народиш, і про потомство твоє говоритимуть в усьому світі».

Дізнавшись радісну новину, подружжя зустрілися біля Золотих воріт Єрусалиму, на які вказав їм Ангел.

За терпіння, велику віру і любов до Бога й одне до одного Господь послав Іоакимові та Анні велику радість. Під кінець їхнього життя в них народилася дочка. За вказівкою Ангела Божого їй було дане ім’я Марія, тобто по-єврейськи «Володарка, Надія».

Прикладом возлюблених Богом батьків Пресвятої Богородиці зі смиренням терпінням і упованням на Бога, потерпіли суспільний осуд за безпліддя, да послужить вказівкою для всіх батьків, що вони повинні зробити себе достойними благословення Божого, якщо  бажають мати дітей сповнених даром духовним та тілесним. Всяке дерево добре приносить і плоди добрі, а погане дерево приносить і погані плоди (Мф 7:17). Від батьків нестриманих, сповнених гріховними страстями і діти народжуються хворобливими нерозумними, та навпаки, більш здоровіші діти народжуються у сім’ях, де панує любов до Бога, смирення та повага один до одного. Так всім батькам належить бути уважними до свого життя в загальному і окремо до своїх сімейних стосунків, щоб отримати від Бога дар благословенного народження дітей.

Тож по молитвах Пресвятої Діви Марії та Святих  і Праведних Іоакима та Анни, Всемилостивий Господь благословляє Ваші родини. Амінь.

«Пресвята Богородице, спаси нас!»

Священник Віктор Жирун, 

настоятель храму Різдва Христового с. Козлиничі

(Оконський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Марка

Редактор Головний

Проповідь у день Преображення Господнього

Редактор Головний

Проповідь у неділю 19-ту після П’ятдесятниці

Редактор Головний