11.8 C
Lutsk
Четвер, 25 Квітень, 2024
Проповіді Публікації

Проповідь у день Преображення Господнього

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні, дорогі брати і сестри, свята Православна Церква урочисто святкує велике, двонадесяте свято – Преображення Господнє.

По-особливому постає перед нами це величне свято у дні Успенського посту, вказуючи кожному з нас на джерело нашого спасіння. У  цей день кожна віруюча душа серцем прагне на гору Фавор, згадуючи подію, що відбулася у цьому благословенному місці 2000 років тому. Ми знову і знову  разом з апостолами Петром, Яковом та Іоаном стаємо свідками Величі та Слави Господньої.

Подія Преображення Господнього відбувається незадовго до найважчих моментів у земному житті Спасителя, перед стражданнями на хресті. Господь показує Свою Божественну природу учням невипадково, як люблячий батько, Бог робить все, щоб укріпити віру свої учнів, даруючи їм відчуття близькості Самого Творця. Щоб у ту мить, коли їхній Учитель буде піднесений та осоромлений на хресті, щоб у момент страждань та знеславлення в померлій та знесиленій Людині, вони змогли побачити Бога.

На горі, що стала місце Преображення, апостоли бачили у Божественній славі не лише Спасителя. Поряд з ним стояли старозавітні пророки Мойсей та Ілля. Пророки, які жили за багато століть до події, яку ми сьогодні відзначаємо. Це мало виняткове значення для людей Старого Завіту, які не мали чіткого уявлення про загробне життя. Проте і нам, християнам, через багато століть з моменту приходу Спасителя у світ це зайвий раз нагадує, що наш Бог не є Бог мертвих, а живих, свідчить про правдивість слів Спасителя «Хто вірить в мене матиме життя вічне».

З Євангелія ми знаємо, що пророки Мойсей та Ілля не просто стояли біля Спасителя, але й бесідували з ним про Його страждання та смерть на хресті. Апостоли, які були свідками та чули цю розмову, намагались збагнути її зміст, зрозуміти таємницю Божих страждань, таємницю неосяжної Божої любові. Адже Господь прийшов у цей світ, щоб постраждати та воскреснути заради кожного з нас. Бог став людиною, щоб ми мали надію бути разом з Ним у Царстві небесному.

Таким чином пророки Мойсей та Ілля не лише своєю присутністю, але й бесідою з Спасителем доводять нам безсмертя людської душі та вічне життя, яке чекає кожну людину за порогом життя та смерті.

В момент Преображення Господь відкриває не лише Cвою славу, але й славу Небесного Царства, яку Він приготував для тих, хто буде гідний назватися Його учнем. Коли апостоли на горі Фавор змогли на мить доторкнутися до Божественної слави, вони пережили неймовірне почуття радості, що проявилося у словах апостола Петра « Добре нам тут бути». Спаситель дозволяє на мить відчути, що їх чекає у вічності.

Як православні християни, ми віримо, що наше життя не обмежується лише земним буттям. Наша віра дарує нам впевненість у тому, що ми не зникнемо безслідно, що наше життя починається тут на землі і продовжується у вічності. Дбаючи про свою безсмертну душу, ми стараємось очистити та звільнити її від гріха у таїнстві покаяння. Намагаємось поєднатись з Господом у таїнстві Причастя, щоб подібно апостолам хоч на короткий період часу відчути радість приготовлену нам Спасителем у Царстві Небесному.

Для кожного з нас молитва, покаяння, справи милосердя повинні бути не просто гарними та правильними слова, а нормою нашого життя, тоді ми відчуваємо радість буття з Богом, перебуваючи ще тут на землі.

Преображення Господнє нагадує нам про нашу безсмертну душу, про необхідність її преображення. На жаль, ворог роду людського шукає все нові та нові шляхи, щоб підступити до людської душі. Ми не повинні втрачати пильності, особливо, коли справа стосується нашого життя у вічності. Усі справи, що відволікають нашу увагу від молитви, від праці над собою, забираючи час, який ми могли б присвятити спілкуванню з Богом, рідними та близькими людьми, ми повинні посунути на другий план.

Сьогоднішній день нагадує нам, якщо ми хочемо наблизитись до тієї слави, яку Господь приготував і показав нам у момент преображення, то повинні прагнути преобразити свою душу ще тут, на землі, повинні прагнути відновити пошкоджений гріхом та пристрастями образ Божий, дарований кожному з народження.

У сьогоднішній день Преображення Господнього ми просимо Бога відкрити очі нашого серця, щоб кожному з нас навести лад у своєму житті, прозріти та побачити Славу Господню та велич приготованого Небесного Царства. Просімо милосердного Бога просвітити наші грішні душі та гідно пройти шляхом земного життя і досягти Небесного Царства. Амінь

ієрей Андрій Шевчук, 

клірик храму Всіх Святих землі Волинської, м.Луцьк

Вас може зацікавити

Церковні богослужіння – це не тільки традиції, і вони не головне

Редактор Головний

Чому наша молитва буває не почута Господом

Редактор Головний

Нудна робота? Як бути: лист Святителя Миколая Сербського духовному чаду

Редактор Головний