4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

15 січня 2022 року – календар з повчанням

Субота перед Богоявленням. Глас 4.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПередсвято Богоявлення.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Сильвестра, Папи Римського (335). Прав. Іуліанії  Лазаревської, Муромської (1604). Совершается служба с полиелеемПреставлення(1833), Совершается служба с полиелеемдруге знайдення 1991) мощей прп. Серафима, Саровського чудотворця.

Сщмч. Феогена, єп. Парійського (ок. 320). Прп. Сильвестра Печерського (XII).

Мч. Василія (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Суботи перед Богоявленням: 1 Тим., 284 зач., III, 14 – IV, 5. Мф., 5 зач., III, 1-11. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ДІМ БОЖИЙ, ЩО Є ЦЕРКВОЮ БОГА ЖИВОГО, СТОВП ТА УТВЕРДЖЕННЯ ІСТИНИ”. ВІДПОВІДНО, НАМ НЕМАЄ ЧОГО ВОДИТИ ОЧИМА ТУДИ І СЮДИ, ЩОБ ВИГЛЯДІТИ, ЧИ НЕМАЄ ДЕ ІСТИНИ. ВОНА – ПОБЛИЗУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

БУДЬ У ЦЕРКВІ, ДОТРИМУЙСЯ ВСЬОГО, ЧОГО ВОНА ПОВЧАЄ, – І БУДЕШ В ІСТИНІ, – БУДЕШ ВОЛОДІТИ ІСТИНОЮ ТА ЖИТИ НЕЮ І В НІЙ, І ЯК НАСЛІДОК ТОГО ІСТИННИМ БУДЕШ ПЕРЕПОВНЕНИМ ЖИТТЯМ. ПОЗА ПРАВОСЛАВНОЮ ЦЕРКВОЮ НЕМАЄ ІСТИНИ. ВОНА – ЄДИНА ВІРНА ХРАНИТЕЛЬКА ВСЬОГО, ЩО ЗАПОВІДУВАВ ГОСПОДЬ ЧЕРЕЗ СВ. АПОСТОЛІВ І ТОМУ Є СПРАВЖНЬОЮ АПОСТОЛЬСЬКОЮ ЦЕРКВОЮ.

 

ІНШІ ВТРАТИЛИ ЦЕРКВУ АПОСТОЛЬСЬКУ, І, ЯК ЗА ХРИСТИЯНСЬКОЮ СВІДОМІСТЮ, МАЮТЬ ПЕРЕКОНАННЯ, ЩО ТІЛЬКИ АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА МОЖЕ ВІРНО ЗБЕРІГАТИ ТА ВКАЗУВАТИ ІСТИНУ, НАДУМАЛИ САМІ СОБІ ПОБУДУВАТИ ТАКУ ЦЕРКВУ, І ПОБУДУВАЛИ, І ІМ’Я ЇЙ ТАКЕ ДАЛИ. ІМ’Я ДАЛИ, А СУТНОСТІ ПОВІДОМИТИ НЕ МОГЛИ. БО АПОСТОЛЬСЬКА ЦЕРКВА СТВОРЕНА З БЛАГОВОЛІННЯ ОТЦЯ ГОСПОДОМ СПАСИТЕЛЕМ БЛАГОДАТТЮ СВ. ДУХА ЧЕРЕЗ АПОСТОЛІВ. ЛЮДЯМ ТАКОГО Ж НЕ СТВОРИТИ.

ТІ, ХТО ДУМАЮТЬ СТВОРИТИ ТАКУ, УПОДІБНЮЮТЬСЯ ДО ДІТЕЙ, ЯКІ ГРАЮТЬСЯ ЛЯЛЬКАМИ. ЯКЩО НЕМАЄ НА ЗЕМЛІ ІСТИННОЇ АПОСТОЛЬСЬКОЇ ЦЕРКВИ, НІЧОГО І ТРУДИ ВИТРАЧАТИ НАД ЇЇ СТВОРЕННЯМ. АЛЕ ДЯКУВАТИ ГОСПОДУ, ВІН НЕ ДАВ ВОРОТАМ ПЕКЛА ЗДОЛАТИ СВ. АПОСТОЛЬСЬКУ ЦЕРКВУ. ВОНА Є І БУДЕ ДО КІНЦЯ ВІКУ. І ЦЕ Є НАША ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА. СЛАВА БОГУ!

 

Вас може зацікавити

24 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Священикам – про те, у чому найбільший скарб їхнього служіння

Редактор Головний

10 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний