21.3 C
Lutsk
П’ятниця, 9 Червень, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті Трьох Святителів

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

В сьогоднішній день ми святкуємо Собор вселенських учителів та святителів Василія Великого, Іоана Златоуста та Григорія Богослова.

Святитель Василій був архієпископом Кесарії Каппадокійської, названий Великим не за свій зріст, а за ті труди і Богоугодні справи в житті своєї громади.

Святитель Іоанн був архієпископом Константинопольським, і названий Златоустим, за свої богословські змістовні проповіді.

Григорія Назіанзіна, теж архієпископа Константинополя, Церква назвала Богословом, за його богословські праці, в яких було описано тайну Святої Трійці.

Ці святителі проживали в один час – у 4 столітті, вивчати Біблію та тлумачити її людям. Усі вони за свого земного життя мали різні випробування, терпіли всілякі негаразди, особливо наклепи і неправди.

Після смерті святителів серед людей виникли суперечки. Через велику любов і повагу до архієреїв повстало питання: хто з них є першим, вищим, угоднішим перед Богом? Одні казали, що Василь, інші – Іван чи Григорій.

Ці суперечки тривали багато років, поки в десятому столітті одному єпископу в сонному видінні явилися троє святих і сповістили: “ми перед Богом рівні”. З того часу було встановлене це свято. І серед людей, які шанували святих, настає мир.

Це свято навчає нас, що серед людей не повинно бути розділення, а має бути єднання серед віруючих. Ми бачимо явленням святих єпископу, що підтверджує про єдність між Церквою Земною і Небесною.

У молитвах просимо, Троє Святих, допомагайте нам з небес, посилайте усім, хто до Вас молиться,  мудрості, єдності, терпіння, спасіння…

Прот. Георгій Андрійчук,

(Любязький благочинний округ)

Вас може зацікавити

Клірики Цуманського благочиння доставили гумдопомогу на Харківщину

Редактор Головний

Архіпастир очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята у приділі Святих жінок мироносиць кафедрального собору

Редактор Головний

Християни мають своїм взірцем життя Господа Іісуса Христа – Блаженніший Митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний