20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті Трьох Святителів

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

В сьогоднішній день ми святкуємо Собор вселенських учителів та святителів Василія Великого, Іоана Златоуста та Григорія Богослова.

Святитель Василій був архієпископом Кесарії Каппадокійської, названий Великим не за свій зріст, а за ті труди і Богоугодні справи в житті своєї громади.

Святитель Іоанн був архієпископом Константинопольським, і названий Златоустим, за свої богословські змістовні проповіді.

Григорія Назіанзіна, теж архієпископа Константинополя, Церква назвала Богословом, за його богословські праці, в яких було описано тайну Святої Трійці.

Ці святителі проживали в один час – у 4 столітті, вивчати Біблію та тлумачити її людям. Усі вони за свого земного життя мали різні випробування, терпіли всілякі негаразди, особливо наклепи і неправди.

Після смерті святителів серед людей виникли суперечки. Через велику любов і повагу до архієреїв повстало питання: хто з них є першим, вищим, угоднішим перед Богом? Одні казали, що Василь, інші – Іван чи Григорій.

Ці суперечки тривали багато років, поки в десятому столітті одному єпископу в сонному видінні явилися троє святих і сповістили: “ми перед Богом рівні”. З того часу було встановлене це свято. І серед людей, які шанували святих, настає мир.

Це свято навчає нас, що серед людей не повинно бути розділення, а має бути єднання серед віруючих. Ми бачимо явленням святих єпископу, що підтверджує про єдність між Церквою Земною і Небесною.

У молитвах просимо, Троє Святих, допомагайте нам з небес, посилайте усім, хто до Вас молиться,  мудрості, єдності, терпіння, спасіння…

Прот. Георгій Андрійчук,

(Любязький благочинний округ)

Вас може зацікавити

У селі Велика Глуша клірики Волинської єпархії звершили Чин відспівування Захисника України

Редактор Головний

У Прощену неділю Архіпастир очолив Божественну літургію в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив панахиду на могилах ієромонаха Корнилія та монаха Силуана

Редактор Головний