13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Предстоятель розповів, звідки беруться життєві труднощі

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав у своїй проповіді змушувати себе до смирення та за все дякувати Богу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Якщо людина смиренна, то її душа здатна вмістити спасительну Божественну благодать, а якщо людина одержима гординею, то гордість, наче іржа, роз’їдає її душу”, – зокрема зазначив Предстоятель.

За словами Його Блаженства, коли людина змушує себе до смирення та бачить в інших образ Божий, то мириться навіть із ворогом.

“Така людина приємна у будь-якому суспільстві, – додав він. – А якщо людина горда, то вона, навіть якщо не має ворогів, створює їх для себе, а зрештою і миролюбним людям стає неприємною. Це властивість гордині, що спотворює людину”.

Як відзначив Блаженніший владика, “коли ми самі себе упокорюємо, то Господь нас підносить, а коли ми навпаки самі підносимось, то упокорює Він нас – хворобами, скорботами, труднощами”.

“Краще будемо вчитися смиренню. Це менш болісно, ​​ніж коли Господь змиряє нас”, – зауважив владика.

Коли людина живе саме так, як акцентував Митрополит Онуфрій, то все в неї добре і всім вона задоволена, а коли горда, то навпаки. “Людина завжди щаслива, коли смиренна, а гордому все незручно, завжди він чимось незадоволений. І причина незручності – гординя, яка закриває Бога від людини. А якщо ми не бачимо Бога, то – нещасні”, – підсумував владика.

Вас може зацікавити

Сьогодні вшановують образ Пресвятої Богородиці “Зимненської”

Редактор Головний

2 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день Покрову Пресвятої Богородиці православна громада селища Цумань відзначила престольне свято

Редактор Головний