Середа, 11 Вересень, 2024
Проповіді Публікації

Проповідь у день Різдва Пресвятої Богородиці

Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтем святых твоих родителей, и всеславное славим Рождество Твое.

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Різдво Пресвятої Богородиці святкується Церквою як день всесвітньої радості, бо через народження «Честнейшої Херувим» стало можливим наше спасіння.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці – це подія особлива і надзвичайна. Можна сказати, що це зоря нового дня в житті всього людства, дня, коли гнів Божий змінюється на милість, прокляття змінюється благословенням, темрява виганяється світлом, і вічність благодатного життя дарується кожному, хто тільки захоче її прийняти.

Народження Пресвятої Богородиці – це дар людства Богу. Все найсвятіше і чисте, що століття за століттям збиралося в надрах людського духу, прагнуло попри все до Творця – все це знайшло нарешті досконале втілення Єдиної, Яка стала здатна за своїм досконалим смиренням і чистотою бути Матір’ю Бога Вишнього, побажав заради нашого з вами спасіння вочоловічитися і спасати всіх нас від рабства гріха і смерті.

Ми не випадково заговорили про смирення. Це головна і найважливіша умова духовного життя, тому що ми знаємо, що тільки смиренним Бог дає благодать. А смиренність передувала і самому народженню Пресвятої Владичиці. Батьки Її – святі праведні Іоаким і Анна – були вже в літах і бездітні, вони багато зазнали зневаги й докорів за свою бездітність, яка в той час вважалася ознакою прокляття. Але за свою смиренність, терпіння і стійкість у вірі вони були вшановані від Бога найбільшою честю – стати батьками Преблагословенної Матері Господа нашого Іісуса Христа.

Якщо ми подивимося на все життя Пресвятої Владичиці, то побачимо, що смирення і чистота, а також особлива любов до Бога були і залишаються головними Її характеристиками. Звичайно, і нам, тим, хто шанує Пресвяту Богородицю, треба просити у Неї цього дару смирення, тому що без смирення неможливо догодити Богові.

Однак, якщо ми просимо смирення, то повинні бути готові прийняти всі ті скорботи, невдачі, приниження, за допомогою яких смиренність купується. Причому приймати без нарікання і навіть з вдячністю за те, що Господь подає нам цю щасливу можливість – вчитися смиренню.

А у важкі  хвилини будемо згадувати те, скільки скорбот перенесла у своєму житті Пречиста Богородиця: і коли була гнана від підступного Ірода, і коли Її Божественний Син зустрічав нерозуміння, докори і глузування від фарисеїв і книжників, і особливо тоді, коли Господь за наші гріхи був розп’ятий і страшною смертю помер на Хресті.

Якими силами Пресвята Діва все це перенесла? Звичайно, силою благодаті, але благодать ця, як ми говорили, подається тільки смиренним і лагідним серцем. Тож, святкуючи Різдво Пресвятої Богородиці, будемо наслідувати Її смирення і чистоти, будемо просити Її, щоб Вона допомагала нам, жити по-християнськи.

Пресвята Богородице, допомагай нам!

Амінь.

Прот. Богдан Линник,

настоятель Свято-Петро-Павлівського храму м. Луцьк

Вас може зацікавити

«Нев’янучі цінності»: У Волинській єпархії провели десятий ювійлений фестиваль-паломництво для молоді «Фавор»

Редактор Головний

Для чого Господь залишив людям заповіді

Редактор Головний

Кожна земна несправедливість та невинні страждання будуть виправлені у вічності – проповідь у неділю 20-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний