Седмиця 14-а після П’ятидесятниці. Субота перед Воздвиженням.
Глас 4. |
Посту немає.
|
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
Прпп. Іоанна (1957) і Георгія (1962), сповідників (Груз.).
Ікони Софії, Премудрості Божої (Київської). Шановані ікони Різдва Пресвятої Богородиці: Сямська (1524), Глинська (XVI), Лукіанівська (XVI), Ісааківська (1659). Ікон Божої Матері: Курської-Корінної “Знамення” (1295), Почаївської (1559), Домницької (1696), Холмської і Леснинської (1696).
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У Євангелії є такі слова: “Більший із вас нехай буде вам слугою”.
Більшість вимірюється, за словами Господа, не родом, не владою, не мірою здібностей і способів, а вміння влаштовувати добро для інших.
Хто більш невтомно та ширше працює у цій справі, той і більший. Як у сім’ї найбільший, стаючи найбільшим, бере на себе турботу за все сімейство і у тому показує свої перевагу та честь.
щоб всіх заспокоїти, зробити так, щоби всім було добре, так і в суспільстві християнському, хто хоче бути найбільшим, повинен взяти на себе повну опіку за християнські зручності всіх у тому колі, і якому знаходиться, і в тій справі, яку для себе вибрав.
Краще ж: покинь всяку думку про більшість, а прийми сердечну турботу за те, щоб скільки можна більше послужити на благо тих, хто тебе оточує, і будеш великим перед очима Божими, а може бути і в свідомості людей.
Коли би всі найбільші зробили цей закон Христа законом своєї совісті, яке би почалося тоді щасливе життя серед нас!
Але те горе, що більшість у нас повертається на служіння собі та своїм інтересам і супроводжується майже завжди вимаганням послуг для себе замість служіння іншим: совість же заспокоюється справністю ведення офіційний справ.
Звідти і багато найбільших, а добро ж не достигає серед нас, і всі добрі настанови не приносять того добра, яке від них слід чекати.