18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

8 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.

Совершается служба со славословиемВіддання свята Введення у храм Пресвятої Богородиці. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмччКлимента, папи Римського (101), Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомі Петра, архієп. Александрійського (311).

Прп. Петра мовчальника Галатійського (бл. 429).

Прмц. Магдалини (1931). Сщмчч. Серафима, архієп. Смоленського, Григорія, ІоаннаВасиліяКосми, ІоаннаСимеона, ІларіонаЯрослава, Олександра, ІоаннаВіктораАндріяВарлаама пресвітерів і мч. Павла (1937). Мч. Миколая (1938).

Євангельські Читання

2 Сол., 275 зач., II, 1-12. Лк., 90 зач., XVIII, 15-17, 26-30.  Богородиці (під зачало): Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Сщмчч.: Флп., 246 зач., III, 20 – IV, 3. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “ЯКЩО НЕ НАВЕРНЕТЕСЬ І НЕ СТАНЕТЕ, ЯК ДІТИ, ТО НЕ ВВІЙДЕТЕ У ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ”.

ДИТЯЧА ПОБУДОВА СЕРЦЯ Є ЗРАЗКОВОЮ. ДІТИ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ У НИХ НЕ РОЗКРИЛИСЯ ЕГОЇСТИЧНІ ПРАГНЕННЯ, Є ПРИКЛАДОМ ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ.
ЩО МИ БАЧИМО У ДІТЕЙ? ПОВНОТУ ВІРИ, ЯКА НЕ РОЗДУМУЄ, БЕЗЗАПЕРЕЧНИЙ ПОСЛУХ, ЩИРУ ЛЮБОВ ТА СПОКІЙ ПІД ПОКРОВОМ БАТЬКІВ, ЖВАВІСТЬ ТА СВІЖІСТЬ ЖИТТЯ З РУХЛИВІСТЮ ТА БАЖАННЯМ НАВЧАТИСЯ І ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ.
АЛЕ СПАСИТЕЛЬ ОСОБЛИВО ВІДЗНАЧАЄ ОДНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ – ЦЕ СМИРЕННЯ: “ХТО ПОКОРИТЬСЯ, ЯК ДИТИНА ОСЬ ЦЯ, ТО Й БУДЕ БІЛЬШИМ У ЦАРСТВІ НЕБЕСНОМУ”.
БО ЯКЩО Є СПРАВЖНЄ СМИРЕННЯ, ТО Є І ВСІ ЧЕСНОТИ. ВОНО ТОДІ І Є ДОСКОНАЛИМ, КОЛИ ІНШІ ЧЕСНОТИ УЖЕ РОЗЦВІЛИ У СЕРЦІ І ПЕРЕХОДЯТЬ У ЗРІЛІСТЬ; ВОНО Є ЇХ ВІНЦЕМ ТА ПОКРОВОМ.
ЦЕ ТАЄМНИЦЯ ЖИТТЯ ДУХОВНОГО У ХРИСТІ ІСУСІ ГОСПОДІ НАШОМУ. ЧИМ ХТО ВИЩЕ, ТИМ БІЛЬШ СМИРЕННИЙ, БО ВІН ЯСНІШЕ БАЧИТЬ, ЩО НЕ ВІН ТРУДИТЬСЯ ДЛЯ УСПІХУ, А “БЛАГОДАТЬ, ЯКА В НЬОМУ”; І ЦЕ Є “МІРА ВІКУ ВИКОНАННЯ ХРИСТА”.
БО ГОЛОВНЕ В ХРИСТІ ІСУСІ ТЕ, ЩО ВІН “СМИРИВ СЕБЕ, БУДУЧИ ПОКІРНИМ НАВІТЬ ДО СМЕРТІ.

Вас може зацікавити

7 травня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Священники Волинської єпархії УПЦ відвідали з гуманітарною місією військових ЗСУ на Сході

Редактор Головний

28 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний