3.2 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті пророка Іллі

Во Ім`я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні свята Церква молитовно вшановує пам’ять великого угодника Божого пророка Іллю.

Святий пророк Ілля жив за 900 років до Різдва Христового, у той важкий час, коли його народ, залишивши істинного Бога, впав в ідолопоклонство. Пророк Ілля був ревним поборником істинної віри і благочестя. Він викривав правителів і народ, які ухилились в язичництво.

Палкими були проповіді й заклики пророка Іллі. Цар ізраїльський Ахав і особливо дружина його цариця Ієзавель розпочали гоніння на пророка, хотіли його умертвити. Святий пророк відійшов у пустиню і перебував там у молитві та скорботі. Інколи скорбота доходила до відчаю, тоді пророк просив у Бога для себе смерті. Але, пройшовши через найважчі випробування, він був ще більше звеличений і прославлений.

Сьогодні ми ублажаємо ревнителя слави Божої, людину, яка мала непохитну віру в Бога і безмежну надію на Нього.

Ілля був пророк, тобто людина, яка отримала від Бога особливий дар і особливі сили. Деякі вважають, що пророк — це той, хто бачить і передбачає майбутнє, але це неправильно. Звичайно, у пророка може бути сила духовного прозріння і бачення майбутнього, але сенс пророчого служіння в іншому. Пророк — це той, хто передає людям Божу правду і Божу волю.

А хто сьогодні передає людям Божу правду  і волю Божу?

Церква Христова. Господь Іісус Христос, коли прийшов у світ, теж діяв як пророк. Він відкривав людям Божу волю і Божу правду. Його і називали пророком, поки не зрозуміли, що Він є Син Божий. І ми знаємо, що правда Божа виявилася несумісною з переконаннями тодішніх правителів іудейських і несумісною з свідомістю більшості народу. За цю правду Господь був прибитий до хреста. Після воскресіння Він направив апостолів проповідувати навіть до краю землі (Діян. 1,8). Він їх послав у світ, щоб вони продовжували Його пророче служіння, і це служіння і сьогодні довірено Церкві: вона покликана говорити людям правду Божу.

В день шанування пророка Іллі свята Церква закликає нас берегти віру і проповідувати віру своїм життям у сучасному світі.

А чи потрібна людині віра? Чому люди вірять у Бога? Чи є в цьому потреба?

Так, є. Не тільки тому, що людина – образ і подоба Божа, не тільки тому, що царина віри є цариною, яка з’єднує нас з Богом і відкриває нам Божество, але й тому, що віра дає нам знання і спасіння. Наше життя – таємниця. Кого не хвилювали питання: що буде зі мною, куди несе мене плин часу, невже я зовсім і назавжди зникну тощо? Кого не мучила совість через негідні вчинки? Хто не боявся смерті? Тільки віра відкриває нам багато того, що є непідвладним людському розуму.

Церква Христова вчить нас, дорогі брати та сестри, як ми повинні вірувати, яка повинна бути наша віра і що нам дає істинна віра.

Той, хто вірує в Бога, впевненний в тому, що життя дане Богом. Все,що людина зустрічає в житті, є послане Богом.

Хто вірує в Бога, той впевнений, що він робить все  у своєму житті перед очами Божими, бо знає, що Бог скрізь і усюди. Віруюча людина будує своє життя згідно заповідям Божим, маючи страх Божий. Така людина не переступить через свою совість, не переступить через закон Божий.

Людина із вірою в Сина Божого знає про дорогу ціну спасіння. Тому віруюча людина буде намагатися обходити гріх, любити Бога та вести праведне життя.

Віруюча людина знає, що вона є «храмом Божим, і Дух Божий живе в ній» (1Кор.3,16), тому старається уникати всілякої скверни.

Людина із вірою в серці слухає настанови своєї Матері Церкви і виконує їх.

Віруюча людина живе на землі із наміром унаслідувати вічне життя у Царстві Небесному. Тому користуючись земними благами така людина буде примножувати свої духовні скарби.

«Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду» ( Єв.11,6).

Прославляючи світоча твердої віри – славного пророка Божого Іллю, будемо молитися, щоб Господь примножив і укріпив нашу віру та життя по вірі, щоб спастися та унаслідувати життя вічне. Амінь.

Прот. Петро Базюк,

клірик храму Всіх Святих землі Волинської,

м. Луцьк.

Вас може зацікавити

25 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив вечірнє богослужіння напередодні дня ангела. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі напередодні неділі 8-ої після П’ятидесятниці

Редактор Головний