7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Всі новини Творіння святих отців

Чому люди зазнають сьогодні стільки страждань? – прп. Паїсій Святогорець

— Геронде, чому люди зазнають сьогодні стільки страждань?

—     Через любов Божу. Ти, будучи черницею, піднімаєшся рано вранці, виконуєш своє чернече правило, молишся по чотках, твориш поклони тощо. Для людей мирських ті труднощі, через які вони проходять, це їхнє правило, їхній канон. За допомогою цих труднощів і страждань люди очищаються. Ці страждання приносять їм більше користі, ніж мирське безтурботне життя, яке не допомагає їм ні наблизитися до Бога, ні відкласти на небесний рахунок духовні заощадження. Тому люди мають приймати скорботи й спокуси як подарунки від Бога.

Благий Бог, бажаючи, щоб Його діти повернулися до Нього, як Добрий Батько виховує їх за допомогою випробувань. Він робить це від любові, від божественної доброти, а не від злоби й не від мирської законницької справедливості. Тобто, бажаючи спасти Свої творіння, бажаючи, щоб вони успадкували Його Небесне Царство, Бог допускає їм випробування. Він робить це для того, щоб людина почала боротьбу, здійснила подвиг і склала іспити на терпіння в болю, так, щоб диявол не міг сказати: “За що ж Ти даєш їй винагороду або як же Ти її спасаєш? Вона ж бо не трудилася”. Життя земне Бога не цікавить, Його цікавить життя майбутнє. Насамперед Він піклується про наше майбутнє життя й тільки потім — про життя земне.

—    Геронде, але чому Бог одним людям посилає багато випробувань, а іншим не посилає зовсім?

—    Що говорить Святе Письмо? “Кого любить Господь, того карає...”5 Приміром, у якогось батька восьмеро дітей. П’ятеро живуть в домі з батьком, а троє йдуть з дому і про батька забувають. Якщо діти, котрі живуть з батьком, у чомусь провиняться, він може надерти їм вуха, або дати потиличник, або ж, якщо вони благорозумні, приголубити їх, дати шоколадку. А ось ті, які живуть окремо від батька, не мають ні ласки, ні потиличника. Так само робить і Бог. Людей, які живуть з Ним, і тих, хто має добре налаштування, якщо вони допускають погрішність, Він карає “потиличником”, і вони розплачуються за свій гріх. Або ж, якщо Він дасть їм більше “потиличників”, — накопичують собі небесну винагороду. А тим, хто живе від Нього далеко, Він дає довгі роки життя, щоб вони покаялися. Тому ми бачимо, як мирські люди роблять серйозні гріхи й, незважаючи на це, удосталь мають матеріальних благ, і живуть довгі роки, не зазнаючи скорбот. Це відбувається за Промислом Божим — для того, щоб ці люди покаялися. Якщо вони не покаються, то в іншому житті не зможуть виправдатися.

Вас може зацікавити

У неділю 17-у після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл звершив дияконську хіротонію. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

19 лютого 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Як пояснити дітям, навіщо потрібен піст

Редактор Головний