18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті апостола Фоми

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Нині день пам’яті святого Апостола Фоми. Святий Ап. Фома, названий “близнюк”, народився в Галилейському місті Панеаді. По своїй вірі в проповідь Ісуса Христа він удостоївся бути вибраним Господом в число 12-ти апостолів. Слухаючи проповіді і настанови Христа, він слідував за Ним до самих спасительних страдань.

Після Вознесіння Христового Ап. Фомі випало іти в Індію з проповіддю Євангельської істини. За навернення в Індії людей до Христа апостол був пронизаний списами і прийняв мученицьку кончину.

Після Воскресіння Ісуса Христа апостол Фома своєю недовірою словам апостолів, а потім впевненістю після побачення воскреслого Господа, ще більше утвердив віру Церкви Христової. Коли явився Господь апостолам, де перебував Фома, і звернувся до нього зі словом, то це перемогло всі сумніви учня, і він навіть не відважився перевірити рани Господні. Фома був впевнений, що перед ним Воскреслий Господь, і сказав:”Господь мій і Бог мій!” Він вірив від усього серця, тому що бачив Господа і випробував на собі силу Його воскресіння. Господь сказав Своєму учневі: “ти повірив тому, що побачив Мене: блаженні, які не бачили і увірували”.

Цими словами Він указує нам на слово проповіді, яке сповістили нам Його апостоли. Для нас, християн, не потрібно знамень і чудес, щоб вірити у воскресіння Христове. Перших учнів своїх воскреслий Господь переконував не тільки заради їх самих, але й заради всіх нас віруючих у Нього.

Вірою жили старозавітні праведники, вірою проповідували апостоли, вірою ішли мученики на страждання і смерть, вірою жили і спасалися преподобні і праведні. Нехай же милосердний Господь, молитвами святого апостола Фоми, дарує нам віру в Нього, жити, переборювати всілякі негаразди, і спасати свої безсмертні душі. Амінь.

Прот. Василь Зинюк,

настоятель храму на честь великомученика

Димитрія Солунського с. Мельники-Мостище

(Михнівський благочинний округ)

Вас може зацікавити

У чому полягає вірність Богові

Редактор Головний

У день 100-ої річниці з дня народження спочилого ректора ВДС прот. Петра Влодека на його могилі звершили заупокійну літію

Редактор Головний

У день Успіння Богородиці єписоп Афанасій очолив святкування з нагоди престольного свята храму у с. Баїв

Редактор Головний