19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

У день пам’яті вмч. Пантелеімона архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію

9

9 серпня Православна Церква вшановує пам’ять Святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Цей день є престольним святом Свято-Пантелеймонівського храму, розташованого біля Свято-Покровського кафедрального храму Луцька.

Свято-Пантелеймонівський храм був збудований та освячений на честь 2000-річчя Різдва Христового і є частиною архітектурного комплексу древнього Свято-Покровського храму Луцька.

В день свята архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив ранню Божественну Літургію у Свято-Покровському храмі. Йому співслужили завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького центрального округу прот. Олександр Богданов та священнослужителі Волинської єпархії.

Попри робочий день, за богослужінням молилися багато людей. Самого волинського архіпастиря владику Нафанаїла перед початком Літургії вірні зустріли хлібом-сіллю, а дорога до храму була устелена квітами.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

У своєму архіпастирському слові проповіді єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл закликав вірних наслідувати приклад твердості у вірі, яку проявив Святий великомученик і цілитель Пантелеймон.

“СПОГЛЯДАЮЧИ НА ЖИТТЯ І ПОДВИГИ МУЧЕНИКІВ, МИ ПОВИННІ НАСЛІДУВАТИ ПРИКЛАД ЇХНЬОЇ ВІРИ. І ЦЕЙ ПРИКЛАД НЕХАЙ ПРОРОСТЕ У НАШИХ СЕРЦЯХ І ЯВИТЬ У НАШОМУ ЖИТТІ БЛАГОДАТЬ СВЯТОГО ДУХА”, – ПІДСУМУВАВ ВЛАДИКА.


Пошанування святого великомученика і цілителя Пантелеймона у Луцьку має давню благочестиву традицію. Із історичних джерел відомо, що у 1378 – 1379 роках великий Волинський князь Дмитрій-Любарт здійснив поїздку до столиці Візантії – Константинополя, звідки привіз, як дар для Волинської землі, часточку Чесного Животворчого Хреста Господнього. Привіз князь до Лучеська і часточку мощей святого великомученика і цілителя Пантелеймона, подаровані болгарськими священнослужителями Цамвлаками – родиною митрополита Київського і всієї Русі Кипріана. Святий Пантелеімон також шанувався як духовний покровитель зачинателя династії волинської гілки князів Мономаховичів – Ізяслава  (Пантелеймона) Мстиславовича, та луцького князя Мстислава Даниловича, який збудував на честь великомученика і цілителя Пантелеймона в прилуцькому селі Гнідава церкву.

А вже майже 19 років поблизу Свято-Покровського кафедрального храму діє Свято-Пантелеймонівська церква. Збудована у візантійському стилі, вона є окрасою усього архітектурного комплексу древнього Свято-Покровського храму Луцька. Тут, у недільні та святкові дні відбувається Божественна Літургія, богослужіння прикрашає спів місцевого молодіжного хору «Уміленіє», який вже полюбився віруючим людям майстерним виконанням церковних піснеспівів.  Звершуються тут і церковні треби, особливо Таїнства Хрещення і Миропопомазання, а також Таїнство Шлюбу.

Особливо люблять православні лучани та гості міста богослужіння Акафіста святому великомученику і цілителю Пантелеймону, який виконується у цьому храмі під час вечірнього богослужіння – замість другої кафізми на Утрені.

Вас може зацікавити

14 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

При кафедральному соборі організовано пункт прийому та видачі речей для переселенців

Редактор Головний

Почаївська лавра запрошує на урочистості на честь преподобного Іова

Редактор Головний