-9.4 C
Lutsk
Неділя, 17 Січень, 2021
Волинська єпархія Новини

Керуючий єпархією очолив  Всенічне бдіння з чином Воздвиження Животворчого Хреста Господнього. ФОТО

26 вересня 2019 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Всенічне бдіння у Свято-Хрестовоздвиженському храмі міста Луцька, про це повідомляє офіційний сайт Волинської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук, настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь, клірики парафії та гості у священному сані.

Богослужіння напередодні Воздвиження носить особливий характер, оскільки звичний полієлей на утрені звершується у вівтарі. Кульмінацією Всенічного бдіння є винесення на центр храму Животворчого Хреста Господнього.

Ця частина Богослужіння є згадкою про віднайдення Хреста, на якому був розіп’ятий Спаситель. Подія трапилась у 326 році в місті Єрусалимі. Сам чин Воздвиження було встановлено вже після віднайдення Святині. На прохання численних вірян, які бажали хоча б  побачити Хрест Господній, святитель Макарій, Патріарх Єрусалимський встав на підвищення і почав підіймати Хрест до гори, благословляючи Ним усіх присутніх.

Після вечірнього богослужіння архіпастир звернувся до настоятеля та віруючих Хрестовоздвиженського храму Луцька зі словом проповіді і привітав з наступаючим престольним святом.

Фото: Юрій Айвазян

Вас може зацікавити

Свято-Стефанівська парафія с. Усичі Луцького р-н відзначила престольне свято. ФОТО

Редактор Головний

Вікарний архієрей звершив Божественну літургію у день пам’яті святого мученика Валентина. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі 28-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний