4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Предстоятель розповів, чому святі почували себе в печері, як у раю

Фаворське світло наповнювало святих подвижників радістю і здатне змінити душу кожного, хто відкриє своє серце Богу.

Про це Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав у недільній проповіді.

«У Святому Писанні говориться, що Бог – це світло, яке просвіщає всяку людину, яка приходить у світ, кожного з нас. Фаворське світло – це одна з властивостей Божественної природи. Воно не було створене, а було завжди. Як Бог є вічним, так і це світло є вічним», – пояснив Архіпастир.

За його словом, це світло наповнювало святих подвижників зсередини і робило їх щасливими.

«Ті подвижники, які затворялися у печерах, мали маленьке віконце, через яке отримували просфорки, склянку води, так жили багато років. Для людини фізіологічно неможливо прожити у такому місці, коли навколо абсолютна темрява. А святі отці жили там, і для них ця печера була, як рай, тому що вони бачили Бога, вони бачили світло Боже, яке наповнювало їх і яке давало їм радість і щастя».

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернув увагу, що, вшановуючи цього дня Собор преподобних отців Печерських, ми повинні замислитися про себе і знайти Бога й у своїй душі.

«Знайти Бога, не в космосі чи в інших місцях, а у своїй душі – має бути головним бажанням людини, – сказав він. – Завдання кожної людини – берегти чистоту духовну і тілесну, яка робить людину вмістилищем цього Божественного світла, яке називається благодать Святого Духа».

Як зазначив Предстоятель, це світло дає людині щастя буття.

«Незалежно від того, ким людина є, вона сильна чи слабка, знаменита чи маловідома, стара чи молода, здорова чи хвора, якщо вона має в собі це Божественне світло і бачить його розумним оком, то для неї є щасливим життя, життя в повному розумінні цього слова», – зазначив Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

31 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

УПЦ у єдності з українським народом бореться за власну свободу під час російської агресії

Редактор Головний