17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Священний Синод УПЦ: Починаючи з 1990 року, керівний центр Української Православної Церкви знаходиться у Києві

Українська Православна Церква є самостійною та незалежною в управлінні Церквою Христовою, яка пастирською відповідальністю охоплює межі Української Держави.

Про це члени Священного Синоду УПЦ наголосили під час засідання 10 квітня.

На засіданні Священного Синоду було розглянуто питання про теперішній стан дотримання прав на свободу віросповідання вірян та релігійних організацій Української Православної Церкви.  У зв’язку з їх порушенням, Синод ухвалив рішення проінформувати Помісні Православні Церкви, іноземні країни та міжнародні правозахисні організації з цього приводу.

Крім того, був прийнятий текст Заяви Синоду, у якому відображена позиція Церкви щодо порушення прав на свободу віросповідання вірян та релігійних організацій Української Православної Церкви.

«Зокрема, у Заяві наголошено, що архієреї, священники та миряни Української Православної Церкви зазнають кримінальних переслідувань за надуманими підставами.

Храми та інше майно відбираються, а релігійні громади незаконно перереєстровуються на користь новоутвореної Православної Церкви України. На сьогодні вже захоплено близько півтори тисячі храмів. Органи місцевого самоврядування ухвалюють незаконні рішення про заборону користування майном релігійними організаціями нашої Церкви.

Особливе занепокоєння викликає законопроект №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», ініціатором якого є Кабінет Міністрів України. Під приводом захисту національної безпеки, його норми направлені не тільки на ліквідацію Української Православної Церкви, яка є найбільшим релігійним об’єднанням у нашій країні, а й на порушення фундаментального права на свободу віросповідання, яке гарантується державою кожному її громадянину», – йдеться у повідомленні.

Священний Синод вважає, що цей законопроект «є таким, що сприятиме розпалюванню релігійної ворожнечі та нетерпимості. Крім того, законопроект порушує принцип автономності релігійної громади та направлений на втручання у внутрішню діяльність релігійних організацій Української Православної Церкви».

Вас може зацікавити

Архіпастир очолив всенічне бдіння напередодні Стрітення Господнього. ФОТО

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії відбулося останнє в 2023 році засідання Педагогічної ради

Редактор Головний

Піст – це час служіння Богу молитвою та покаянням

Редактор Головний