0.6 C
Lutsk
Середа, 30 Листопад, 2022
Всі новини Календар

25 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемІверської ікони Божої Матері (IX). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Мелетія, архієп. Антіохійського (381). Совершается служба с полиелеемСвт. Олексія, митр. Московського і всієї Росії, чудотворця (1378). Свт. Мелетія, архієп. Харківського (1840).

Прп. Марії , званої Марином, та батька її Євгенія (VI). Свт. Антонія, Патріарха Константинопольського (895). Прп. Мелетія Іпсенійського (XIX).

Євангельські Читання

Утр. – Богородиці: Лк., 4 зач., I, 39-49, 56, або свт.: Ін., 36 зач., X, 9-16 . Літ. – 2 Ін., 75 зач., I, 1-13. Мк., 68 зач., XV, 22, 25, 33-41. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН БОГОСЛОВ ПИШЕ: “БАГАТО СПОКУСНИКІВ ПРИЙШЛИ У СВІТ, ВОНИ НЕ ВИЗНАЮТЬ ІІСУСА ХРИСТА, ЯКИЙ ПРИЙШОВ У СВІТ У ПЛОТІ“. ТАК БУЛО У ЙОГО ЧАС; А НИНІ ВХОДЯТЬ У СВІТ СПОКУСНИКИ, ЯКІ СПОВІДУЮТЬ ХРИСТА, ЩО У ПЛОТІ ПРИЙШОВ, АЛЕ ЯКІ ТИМ НЕ МЕНШЕ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“. ПОЧАЛОСЯ ЦЕ ЩЕ З ЧАСІВ АРІЯ ТА ТРИВАЄ ДОСІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДРЕВНІ, УТІМ, СПОТИКАЛИСЯ БІЛЬШЕ У ДОГМАТІ ПРО ОСОБУ ІІСУСА ХРИСТА, СПАСИТЕЛЯ НАШОГО; А З ЧАСІВ ЛЮТЕРА СТАЛИ СПОТИКАТИСЯ У ВЧЕННІ ПРО СПАСІННЯ У НЬОМУ.

І СКІЛЬКИ ВЖЕ ПОБУВАЛО ТАКИХ? І У НАС З’ЯВИЛИСЯ ТАКІ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“, ЯКІ ТЛУМАЧАТЬ, ЩО “ВІРУЙ І ДОСИТЬ“; БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ТРЕБА – НІ ЦЕРКВИ, НІ ТАЇНСТВ, НІ СВЯЩЕНСТВА. ПОЧИНАЮТЬ ЖЕ СВОЮ ЛЕСТЬ І ЦІ ТЕЖ З ХРИСТА ГОСПОДА ТА СПАСІННЯ У НЬОМУ. АЛЕ ЯКЩО НЕПРАВИЛЬНО ПРО ЦЕ ТЛУМАЧАТЬ, ТО ЦЕ АНТИХРИСТИ ТА КЛЯТВІ НАЛЕЖИТЬ. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЇХ.

 

УСЯКИЙ, ХТО ПЕРЕСТУПАЄ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ І НЕ ПЕРЕБУВАЄ У НЬОМУ, НЕ МАЄ БОГА“. І ВОНИ НЕ МАЮТЬ, ТОМУ ЩО НЕ МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВОГО. УЧЕННЯ ЦЕ – В ЦЕРКВІ, А ВОНИ ВІД’ЄДНАЛИСЯ ВІД ЦЕРКВИ. ТІЛЬКИ ТІ, ЯКІ ЦЕРКВІ СЛІДУЮТЬ, МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ ТА ПЕРЕБУВАЮТЬ У НЬОМУ. ЗАРАДИ ЦЬОГО І ХРИСТА СИНА БОЖОГО МАЮТЬ І БОГА ОТЦЯ. А ТІ НЕ МАЮТЬ, ХОЧА І СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО МАЮТЬ. НЕ ПРИЙМАЙТЕ ТАКИХ ТА НЕ ВІТАЙТЕ ЇХ.

Вас може зацікавити

Роздуми прп. Паїсія Святогорця про молодь на життєвому розпутті

Редактор Головний

Молимо Пресвяту Богородицю про Її благодатний покров для нас та нашої землі, – Блаженніший

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкове богослужіння з нагоди 210-ої річниці освячення храму у с. Мала Глуша. ФОТО

Редактор Головний