22.7 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

25 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця м’ясопусна. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемІверської ікони Божої Матері (IX). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Мелетія, архієп. Антіохійського (381). Совершается служба с полиелеемСвт. Олексія, митр. Московського і всієї Росії, чудотворця (1378). Свт. Мелетія, архієп. Харківського (1840).

Прп. Марії , званої Марином, та батька її Євгенія (VI). Свт. Антонія, Патріарха Константинопольського (895). Прп. Мелетія Іпсенійського (XIX).

Євангельські Читання

Утр. – Богородиці: Лк., 4 зач., I, 39-49, 56, або свт.: Ін., 36 зач., X, 9-16 . Літ. – 2 Ін., 75 зач., I, 1-13. Мк., 68 зач., XV, 22, 25, 33-41. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН БОГОСЛОВ ПИШЕ: “БАГАТО СПОКУСНИКІВ ПРИЙШЛИ У СВІТ, ВОНИ НЕ ВИЗНАЮТЬ ІІСУСА ХРИСТА, ЯКИЙ ПРИЙШОВ У СВІТ У ПЛОТІ“. ТАК БУЛО У ЙОГО ЧАС; А НИНІ ВХОДЯТЬ У СВІТ СПОКУСНИКИ, ЯКІ СПОВІДУЮТЬ ХРИСТА, ЩО У ПЛОТІ ПРИЙШОВ, АЛЕ ЯКІ ТИМ НЕ МЕНШЕ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“. ПОЧАЛОСЯ ЦЕ ЩЕ З ЧАСІВ АРІЯ ТА ТРИВАЄ ДОСІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДРЕВНІ, УТІМ, СПОТИКАЛИСЯ БІЛЬШЕ У ДОГМАТІ ПРО ОСОБУ ІІСУСА ХРИСТА, СПАСИТЕЛЯ НАШОГО; А З ЧАСІВ ЛЮТЕРА СТАЛИ СПОТИКАТИСЯ У ВЧЕННІ ПРО СПАСІННЯ У НЬОМУ.

І СКІЛЬКИ ВЖЕ ПОБУВАЛО ТАКИХ? І У НАС З’ЯВИЛИСЯ ТАКІ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“, ЯКІ ТЛУМАЧАТЬ, ЩО “ВІРУЙ І ДОСИТЬ“; БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ТРЕБА – НІ ЦЕРКВИ, НІ ТАЇНСТВ, НІ СВЯЩЕНСТВА. ПОЧИНАЮТЬ ЖЕ СВОЮ ЛЕСТЬ І ЦІ ТЕЖ З ХРИСТА ГОСПОДА ТА СПАСІННЯ У НЬОМУ. АЛЕ ЯКЩО НЕПРАВИЛЬНО ПРО ЦЕ ТЛУМАЧАТЬ, ТО ЦЕ АНТИХРИСТИ ТА КЛЯТВІ НАЛЕЖИТЬ. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЇХ.

 

УСЯКИЙ, ХТО ПЕРЕСТУПАЄ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ І НЕ ПЕРЕБУВАЄ У НЬОМУ, НЕ МАЄ БОГА“. І ВОНИ НЕ МАЮТЬ, ТОМУ ЩО НЕ МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВОГО. УЧЕННЯ ЦЕ – В ЦЕРКВІ, А ВОНИ ВІД’ЄДНАЛИСЯ ВІД ЦЕРКВИ. ТІЛЬКИ ТІ, ЯКІ ЦЕРКВІ СЛІДУЮТЬ, МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ ТА ПЕРЕБУВАЮТЬ У НЬОМУ. ЗАРАДИ ЦЬОГО І ХРИСТА СИНА БОЖОГО МАЮТЬ І БОГА ОТЦЯ. А ТІ НЕ МАЮТЬ, ХОЧА І СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО МАЮТЬ. НЕ ПРИЙМАЙТЕ ТАКИХ ТА НЕ ВІТАЙТЕ ЇХ.

Вас може зацікавити

У духовному житті потрібно шукати Істину, а не легких шляхів, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

15 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний