18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
УПЦ

Предстоятель — про коронавірус і помилкове геройство. ВІДЕО

11 квітня 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятдесят дев’ятий випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Новий цикл присвячено християнським чеснотам, і четвертий випуск із цього циклу — смиренню і помилковому геройству. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про Вхід Господній в Єрусалим та нагадв, що ця священна подія навчає нас смиренню і вдячності Богу.

Блаженніший владика відзначив, що сьогодні ми переживаємо лихо під назвою «коронавірус». За його словами, багато людей збентежені через цю загрозливу інфекцію, багато людей хворіють і питаються: «За що це мені попущено, адже я нічого поганого не зробив?!».

«Бог попускає через такі причини. Перше — за наші гріхи, а друге — для того, щоб нас зробити тверезими. Тому що багато людей живуть у помилковому геройстві, дивляться на чуже горе, коли воно далеко від них або коли на екрані телевізору, і так легко його переносять, говорячи, що “я нічого не боюся, я герой…”. А ця хвороба протверезила таких людей, дала можливість торкнутися до горя особисто», — пояснив Його Блаженство.

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про такий випадок «геройства» з життя одного журналіста, що змінив його докорінно.

За словом Архіпастиря, якось журналіст хотів написати повість про життя засуджених, і його друг, який був начальником тюрми, запропонував пожити деякий час у виправній колонії, щоб усе відчути нутром.

«Проходить декілька днів, і журналіст читає в газеті, що начальник тюрми …помер. Він був приголомшений такою звісткою. Хто його випустить тепер звідти?! За одну ніч він став із молодого чорнявого чоловіка сивим дідом, — продовжив оповідь Архіпастир. — Але на ранок приходить до нього начальник тюрми, журналіст так здивувався. “Ти що — живий?» — “Живий.” — “Я так перелякався, що все життя буду сидіти в тюрмі!” — “Ні, це я спеціально зробив, щоб ти відчув, що таке тюремне життя — без надії, без тилу…”. Він вивів журналіста з тюрми, але він передумав писати і змінив своє життя. Він почав жити благочестиво, в добрих справах і молитві, тому що горе торкнулося його душі. Він зрозумів, що важливо для людини — вміти зустріти горе і пережити його».

Предстоятель підсумував: «Коронавірус протвережує та дає нам можливість більш правильно подивитися на життя, оцінити своє життя і вибудувати життя правильно для того, щоб воно було корисне не тільки на землі, а і в майбутньому».

Нагадаємо, з 27 жовтня 2018 р. по 9 листопада 2019 р. вийшло 55 передач у рамках програми «Слово Предстоятеля». У кожному випуску Блаженніший Митрополит Онуфрій тлумачив уривок з Євангелія, який читався в храмах під час Літургії в найближчу неділю. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ готував текстову версію кожної з програм.

Архівні записи передач можна знайти на сайті та YouTube-каналі «Інтера» за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Фото прес-служби ТК «Інтер»

Вас може зацікавити

Ми старіємо, а Божі заповіді завжди молоді. Бо через них отримуємо життя, – Предстоятель

Редактор Головний

Предстоятель: Про важливість милосердя, що наповнює душу Божою силою. ВІДЕО

Редактор Головний

Хрест – це наше знамення Перемоги над гріхом, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний