0.7 C
Lutsk
Середа, 4 Грудень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Вознесіння Господнє: у чому сенс свята, чому священники служать в білому

Що набуло людство з Вознесінням Господа, чому Церква особливо шанує цей день, як зустріти свято, розповідає митрополит Антоній (Паканич).

Збагнути незбагненне

Вознесіння Господнє – одне з двунадесятих (що означає найголовніших і значущих) свят Православної Церкви.

Святкується Вознесіння через сорок днів після Великодня. Саме сорок днів Господь був із Своїми учнями, навчаючи їх невідомому раніше, тому, що було приховано від них до Воскресіння Спасителя.

Вознесіння є кульмінацією земного життя Христа. Завдяки Вознесінню Господньому людство навіки набуло безкраї горизонти пізнання Божества.

З того самого моменту шлях пізнання Господа відкритий кожному. Важливо на цьому шляху не приймати вузькість свого розуміння і сприйняття за обмеженість того, що ми пізнаємо. Богопізнання – це постійний шлях до Бога, що не припиняється ні в цьому житті, ні в Вічності. Шлях духовного сходження в нестворені світи, яким ніколи не буде кінця.

На це вказують і ризи священиків, які служать на Вознесіння в білих облаченнях (їх використовують також на Різдво Христове, Богоявлення, Преображення), вони символізують божественне нестворене світло.

Реальна історія

Для християнина вся історія Святого Письма – це не минуле, а неминуще сьогодення, це зіткнення світу видимого і невидимого.

У свято Вознесіння Господнього читається Книга Діянь Святих Апостолів євангеліста Луки.

Ось що там говориться про Вознесіння Господа: «Учні дивилися на небо, як Він віддалявся, і ось  два мужі у білій одежі стали при них і сказали: Галілейські мужі що ви стоїте, дивлячись на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так само, як ви бачили Його, коли Він восходив на небо» (Діян. 1: 10-11).

Що означають ці рядки для сучасної людини? Звернімося до тлумачення святителя Іоанна Златоуста:

«Отже, якщо хто бажає побачити Христа, якщо хто сумує, що не бачив Його, той, почувши про Його майбутнє пришестя, нехай веде досконале життя, і тоді неодмінно побачить Його, і не обманеться в надії. Він прийде з більшою славою, але також на хмарі, також з тілом; і набагато більш дивно побачити Його сходячим з неба, ніж сходячим від землі. Що Він прийде, ангели сказали; але – для чого, цього не додали. Це служить підтвердженням воскресіння, тому що якщо Він з тілом вознісся, то тим більше з тілом воскрес».

Таким чином, всі віруючі отримали дивовижні слова розради і зміцнення у вірі, всі ми удостоїлися стати співучасниками цього видіння.

Як зустріти свято

Для кожного православного християнина в свято Вознесіння Господнього найголовніше – присутність на богослужінні в храмі і причастя Святих Христових Таїн. Під час Причастя ми не просто наближаємося до Бога, а стикаємося з Ним. В цьому і є головний сенс людського буття.

Також слід постаратися зберегти мир і любов в душі, особливо важко це часом зробити по відношенню до найближчих людей. Добре слово, слова підтримки і розради які цього потребують – найкраще, що ми можемо зробити для порятунку своєї душі, і не тільки в свято.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Предстоятель УПЦ пояснив, яка молитва є найсильнішою

Редактор Головний

2 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний