-0.9 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

У Лазареву суботу Архіпастир освятив антимінси перед Літургією у семінарському храмі. ФОТО

11 квітня 2020 року, в Лазареву суботу, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Божественну літургію у храмі святих рівноапостольних Мефодія та Кирила Волинської духовної семінарії.

Цього владиці співслужили ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), клірик семінарського храму протоієрей Іоанн Нідзельський та ієромонах Кирил (Видрич).

На початку богослужіння Архіпастир звершив освячення антимінсів.

Під час Божественної літургії були піднесені сугубі прохання за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Також була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Опісля архієпископ Нафанаїл звернувся зі словом проповіді.


ДовідковоАнтимінс (грець. «замість престолу») – чотирикутний плат із шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Святої Євхаристії.

Освячення антимінсів звершується один раз на декілька років і тільки єпископом.

Чинопослідування включає читання належних молитов, окроплення платів освяченою водою, помазання Святим Миром, вкладення святих мощей.

Освячений антимінс підписується архієреєм і видається священнику для богослужіння в установленій парафії. Це є символом апостольської спадкоємності й підтвердженням того, що священнослужитель належить до канонічної церковної ієрархії.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування у день престольного свята в Рожищі. ФОТО

Редактор Головний

Без батька залишились двоє синів: у Прилісному попрощалися із загиблим захисником України

Редактор Головний

У неділю Всіх Святих архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію

Редактор Головний