7.4 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Основи православ'я Проповіді Публікації

Потрібно боятися ставлення до Слова Божого як до літературного твору, – архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл

Потрібно боятися ставлення до Слова Божого як до літературного твору.

Про це сказав архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл під час проповіді в неділю після Воздвиження.

Архіпастир зазначив, що коли кожна людина читає слово Боже, пізнає та вивчає його, то ставить собі питання: яка заповідь найголовніша.

«Щоб дати правильну відповідь, треба читати і пізнавати слово Боже так, як його пояснюють Святі Отці церкви – у дусі святому, – пояснив Високопреосвященніший владика. – Слово Боже було написане Духом Святим, апостолами та євангелістами, а тому для його розуміння теж потрібний Дух Святий. Вуста та розум людини повинні бути просвітлені Духом Святим.

Також він зауважив, що без такого пояснення, пояснення Святих Отців, неможливе життя Церкви у Христі Іісусі. Якщо таке трапляється, то, як результат цього, з’являють секти, які кожна по-своєму починає розуміти та тлумачити слово Боже.

«А треба не по-своєму, а так як Дух Святих відкрив та пояснив. Тож для кожного православного християнина це повинно бути дуже ясним та очевидним, – наголосив Архієпископ Нафанаїл та додав: Нам потрібно боятися ставлення до Слова Божого як до літературного твору. Таке відношення у собі містить велику небезпеку».

Читати також: Любов до Бога та ближнього – дві заповіді, які становлять основу життя

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 13-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Про павука, який живе в нашій голові

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті апостола Фоми

Редактор Головний