1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеімона

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого духа!
Людина своєю сутністю дуже сильно відрізняється від Бога. Господь Бог – наш Творець. Він безсмертний, вічний, безмежно сильний. Але з історії ми знаємо, що багато людей хотіли б уподобитися Богу в славі, силі, богатстві і царстві – це властителі, царі та завойовники.
Земна влада дурманила їх. Вони думали, що влада, багатство, кількість спустошених міст, покорених народів, зібраних багатств ставить їх на один рівень із самим Богом. Вони вважали, що і самі вже стали богами.
Але проходив час, відміряний їм Богом і вони помирали так, як найбідніша людина в їх царстві. Сила іх втрачала свою міцність, руйнувалися створені ними царства, слава їх минала.
Та все ж таки людину, створену по образу та подобі Божій, тягне до Свого першообразу. І сам Господь Ісус Христос закликав всіх бути досконалими, як і досконалий Отець Небесний (Мф.5:47). А це означає, що є інший шлях до досконалості – шлях досяжний людям, який дійсно наближає їх до Бога.
Життя святого великомученика Пантелеімона, память якого ми сьогодні згадуємо, показує нам цей шлях. Бог не тільки великий, славний та сильний – Він ще й милостивий. І великомученика Паниелеімона ми сьогодні називаємо «послідовником Милостивого».
Бути послідовником Сильного і Славного людям не доступно, а бути милостивим людині доступно та можливо. Святих великомученик був милостивий. Він був лікарем і всім сердцем хотів допомогти людям хворим, страждаючим та всім, хто потребував його допомоги. Всього себе він віддав людям, тому що святий дійсно любив людей.
І тому  Господь Бог дав йому від Своєї сили. Допомога святого Пантелеімона хворим і немічним перевершила силу земного лікування, він став лікарем благодатним не тільки тіла, а і душі.
Великомученик Пантелеімон зміг уподібнитися Богу в Його силі. А разом з Божественною силою прийшла і слава, та слава, якою прославляє людину Бог.
А коли любов святого до Господа виросла настільки, що він і життя своє віддав, Бог дарував йому Своє Царство.
Святий почав свій шлях, ставши милостивим, і Господь милостивий все дав йому: дав від Своєї сили і слави, ввів святого Пантелеімона в Своє вічне Царство.
Прагнення бути схожим, бути ближче до Бога природньо для людини. Господь Ісус Христос показав нам шлях, як досягнути всього. Той, хто іде цим шляхом і в чиєму серці росте любов до Бога і людей,  той досягає своєї цілі та приходить до Господа, стає наслідником Царства Небесного. Амінь.
Свящ. Василій Шарга,
клірик кафедрального собору
Всіх Святих землі Волинської
(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій взяв участь у всенічній напередодні дня вшанування Зимненської ікони Божої Матері

Редактор Головний

Проповідь у неділю після Богоявлення

Редактор Головний

НЕОЧІКУВАНИЙ ПОВОРОТ У СПРАВІ ПРО ВИСЕЛЕННЯ СВЯЩЕННИКА

Редактор Головний