-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Всі новини Проповіді

Проповідь у день пам’яті великомученика і цілителя Пантелеімона

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого духа!
Людина своєю сутністю дуже сильно відрізняється від Бога. Господь Бог – наш Творець. Він безсмертний, вічний, безмежно сильний. Але з історії ми знаємо, що багато людей хотіли б уподобитися Богу в славі, силі, богатстві і царстві – це властителі, царі та завойовники.
Земна влада дурманила їх. Вони думали, що влада, багатство, кількість спустошених міст, покорених народів, зібраних багатств ставить їх на один рівень із самим Богом. Вони вважали, що і самі вже стали богами.
Але проходив час, відміряний їм Богом і вони помирали так, як найбідніша людина в їх царстві. Сила іх втрачала свою міцність, руйнувалися створені ними царства, слава їх минала.
Та все ж таки людину, створену по образу та подобі Божій, тягне до Свого першообразу. І сам Господь Ісус Христос закликав всіх бути досконалими, як і досконалий Отець Небесний (Мф.5:47). А це означає, що є інший шлях до досконалості – шлях досяжний людям, який дійсно наближає їх до Бога.
Життя святого великомученика Пантелеімона, память якого ми сьогодні згадуємо, показує нам цей шлях. Бог не тільки великий, славний та сильний – Він ще й милостивий. І великомученика Паниелеімона ми сьогодні називаємо «послідовником Милостивого».
Бути послідовником Сильного і Славного людям не доступно, а бути милостивим людині доступно та можливо. Святих великомученик був милостивий. Він був лікарем і всім сердцем хотів допомогти людям хворим, страждаючим та всім, хто потребував його допомоги. Всього себе він віддав людям, тому що святий дійсно любив людей.
І тому  Господь Бог дав йому від Своєї сили. Допомога святого Пантелеімона хворим і немічним перевершила силу земного лікування, він став лікарем благодатним не тільки тіла, а і душі.
Великомученик Пантелеімон зміг уподібнитися Богу в Його силі. А разом з Божественною силою прийшла і слава, та слава, якою прославляє людину Бог.
А коли любов святого до Господа виросла настільки, що він і життя своє віддав, Бог дарував йому Своє Царство.
Святий почав свій шлях, ставши милостивим, і Господь милостивий все дав йому: дав від Своєї сили і слави, ввів святого Пантелеімона в Своє вічне Царство.
Прагнення бути схожим, бути ближче до Бога природньо для людини. Господь Ісус Христос показав нам шлях, як досягнути всього. Той, хто іде цим шляхом і в чиєму серці росте любов до Бога і людей,  той досягає своєї цілі та приходить до Господа, стає наслідником Царства Небесного. Амінь.
Свящ. Василій Шарга,
клірик кафедрального собору
Всіх Святих землі Волинської
(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

У Свято-Георгіївському храмі с. Башлики відбулись святкування з нагоди престольного свята

Редактор Головний

Церква вшановує мученика Даниїла Черкаського

Редактор Головний

МИТР. АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ): ЯКЩО ТИ ПОДУМКИ БАЖАЄШ СТРАШНОЇ СМЕРТІ БЛИЖНЬОМУ, ТИ ВЖЕ ВБИВ ЙОГО В СВОЄМУ СЕРЦІ

Редактор Головний