23.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Всі новини Проповіді

Проповідь у неділю другу після П’ятидесятниці, Всіх святих, у землі нашій просіявших

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі брати та сестри! У другу неділю після П`ятидесятниці Свята Церква пропонує нам наступну Євангельську розповідь: «Проходячи біля моря Галілейського, Він побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, брата його, які закидали сіті в море, бо вони були рибалки, і каже їм: ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей. І вони зразу ж, покинувши сіті, пішли за Ним. Ідучи звідти, далі побачив Він інших двох братів: Якова Зеведеєвого та Іоанна, брата його, у човні із Зеведеєм, батьком їхнім, які лагодили сіті свої, і покликав їх. Вони, покинувши човен і батька свого, зразу ж пішли за Ним. І ходив Іісус по всій Галілеї, навчаючи в синагогах їхніх і проповідуючи Євангеліє Царства, зцілюючи всякий недуг і всяку неміч в людях» (Мф.4,18-23).

Чому саме Євангеліє про призвання до апостольського служіння перших учнів Христових ми чуємо в сьогоднішню неділю?

Згадуємо дві попередні неділі: це неділя П`ятидесятниці та неділя Всіх Святих. Книга Діянь апостолів, засвідчує, що на п’ятдесятий день після Воскресіння Іісуса Христа на апостолів зійшов Св. Дух ( Дн. 2:1-11), перемінив їх життя – з переляканих та розгублених людей вони перетворилися на енергійних та відважних свідків. Вони стали безстрашними проповідниками Христового вчення та особливо свідчили про Воскресіння Христове.

У першу неділя після П’ятидесятниці згадуємо всіх святих – тобто тих осіб, які впродовж історії Церкви, прийнявши благодать Св. Духа, були завжди готові свідчити про  Христа, навіть якщо це вимагало ставити Бога понад усе та долати найрізноманітніші перешкоди та спокуси.

З того часу, як Святий Дух зійшов на апостолів, Христос виливає спасительну благодать в Церкві Своїй. У Церкві Христовій є все для спасіння безсмертної душі. Все дав нам Бог, все у нас є. Нас усиновлює Бог через благодать Хрещення. Нам подається печать дару Духа Святого у таїнстві Миропомазання. Бог нам прощає гріхи через таїнство Покаяння. Для нас звершується чудо із чудес: єднання з Господом через причастя Тіла і Крові Христових у таїнстві Євхаристії. Свята Церква для людей є училищем благочестя та духовною лікарнею. Церква Христова – це скарбниця благодатних дарів. І тому Христос нас кличе до Себе. А ми, якщо хочемо бути з Христом, в Церкві Його і спасати свої душі, повинні піти за Христом, як це зробили Його учні, про яких ми чуємо зі слів сьогоднішнього Євангельського уривка.

Історія та досвід Церкви свідчать про те, що хто слідував за Христом, того Він не посоромив.

Сьогодні Церква молитовно вшановує святих землі нашої, наших співвітчизників, різного звання, віку, роду. Жили вони в різний час. Просіяли різними духовними подвигами і всі вони досягнули святості. А йшли вони одним шляхом, однією Христовою дорогою. Вони освятили нашу землю і показали приклад слідування за Христом.

Святі угодники Божі запевняють нас в правді Божій та допомагають нам в ділі спасіння. Вони є для нас дороговказами на шляху Христовому.

Хай кожна людина відгукнеться на заклик Христовий піти за Ним. І тоді кожна людина, як і апостоли і як святі нашої землі, будуть перебувати в радості Господній тут на землі, а потім в Царстві Небесному. Амінь.

Прот. Петро Базюк,

клірик кафедрального собору 

Всіх Святих землі Волинської

(Луцький кафедральний округ)

Вас може зацікавити

Свт. Кирил Александрійський – про те, чому не можна уникати Святого Причастя

Редактор Головний

Предстоятель: Значення Іісусової молитви у нашому житті. ВІДЕО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 6-ої річниці освячення храму у с. Башлики

Редактор Головний