-18.9 C
Lutsk
Субота, 16 Січень, 2021
Публікації Творіння святих отців

Поради Афонських святих на Петрів піст

Про те, як провести  Петрів піст і підготуватися до апостольського свята — у духовних порадах старців Святої Гори, повідомляє  afonit.info.

1. Якщо людина насилує себе і каже: «Куди подітися? Ось знову настав час — і треба постити», то вона себе мучить. А ось увійшовши у сенс посту і здійснюючи пост від любові до Христа, вона буде радіти.

Преподобний Паїсій Святогорець

2. Для здорових юнаків стриманість — найміцніша узда проти пристрастей, яка необхідна для того, щоб панували дух і мир. Тоді в чистоті серця вони можуть вже чисто дивитися на людей, як Ангели дивляться на Ангелів. Ті ж, хто не утримуються і живуть неприборкано, нестримано, навіть на Ангелів дивляться плотськи, як жителі Содому, які віддалилися від Бога. Природним наслідком цього є те, що ті, які люблять свою добре відгодовану плоть і зручності життя, люблять людей плотськи, і їх духовно руйнує власна плоть.

Преподобний Паїсій Святогорець

3. Якщо людина не дійде до того, щоб робити те, що вона робить від любові до Бога і від любові до людини – своєму ближньому, то вона розтрачує свої сили даремно. Якщо вона постує і має горді помисли про те, що робить щось важливе, то весь її піст іде нанівець. Потім така людина стає схожою на дірявий бак, в якому нічого не тримається. Спробуй налити в дірявий бак води – потихеньку вся вона витече.

Преподобний Паїсій Святогорець

4. Головне, на що кожен повинен звернути увагу, це душевні пристрасті, а вже потім тілесні. Тому що якщо людина віддасть перевагу тілесному подвигу і не буде подвизатися у викоріненні душевних пристрастей, вважай, не робить нічого.

Преподобний Паїсій Святогорець

5. – Герондо, чому деякі люди, фізично слабкі і хворі, добре переносять піст?

– Секрет у смиренному і любочесному подвизі, який супроводжується молитвою та прийняттям Пречистих Таїн.

Преподобний Паїсій Святогорець

6. Дехто, дотримуючись встановлених постів, не відмовляється, однак, задовольняти бажання поїсти вдосталь і солодко, чим цілком знищується достоїнство посту.

…Зберігаючи гортань від багатоядіння, бережи її і від осуду, срамослів’я і пустослів’я, пам’ятаючи, що за кожне слово пусте ми дамо відповідь на Страшному Суді.

Преподобний Никодим Святогорець

7. Піст — це час особливої духовної напруги, духовної уваги, коли ми повинні зібрати всі наші сили, розсіяні семо і овамо (тут і там, всюди) і спрямувати до того, що є єдине на потребу (Лк. 10, 40-42).

Схиархімандрит Єремія (Альохін)

8. Піст, молитва, утримання, бдіння дарують благодать, різноманітну благодать Святого Духа.

Архімандрит Єфрем (Мораітіс)

9. Я вважаю, що їсти треба стільки, щоб після вживання їжі хотілося молитися, щоб дух завжди горів і невситимо прагнув до Бога день і ніч. А жити треба просто, як малі діти; тоді благодать Божа завжди буде в душі: за любов Господь дає її «туне», і з цією благодаттю душа живе наче в іншому світі, і тягнеться туди любов’ю Божою так, що на цей світ не хоче дивитися, хоча і любить його.

Преподобний Силуан Афонський

10. Хто утриманням очистить своє тіло, силою Божої любові зробить свою волю і своє бажання опорою чеснот, а розум у просвітленій молитві віддасть Богові, той отримає і побачить у самому собі благодать, обіцяну всім, хто чистий серцем.

Святитель Григорій Палама

Вас може зацікавити

Навіщо Бог допускає дияволу нас спокушати

Редактор Головний

Які помилки може допустити на сповіді людина щодо священнослужителя?

Редактор Головний

Вступимо у боротьбу, яка вже перед нами, – свт. Лев Великий про подвиг Великого посту

Редактор Головний