25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Відео

НЕДІЛЯ ПРО МИТАРЯ І ФАРИСЕЯ.

Євангеліє про справжніх і уявних Богомольців
Один чоловік прийшов в ліс, щоб вибрати дерево на дошки. І побачив він два дерева, які стоять поруч. Одне було гладким і струнким, але з гнилою деревиною всередині. Інша зовні було шорстким і непоказним, але зі здоровою серцевиною. Зітхнув чоловік і сказав самому собі: «На що мені це гладке і високе дерево, раз воно гниле і на дошки не годиться? Те, інше, хоч і шорстке, і непоказне, але, по крайній мірі, всередині здорове; і якщо я трохи більше потружусь над ним, воно цілком може згодитися на дошки для мого дому ». І, не довго думаючи, він вибрав друге дерево.
Так і Бог з двох людей вибере для будинку Свого не того, хто зовні виглядає праведним, але того, у кого серце сповнене здорової правди Божої.
Не милі Богові зверхники, очі яких невпинно звернені до неба, в той час як серця сповнені землі; але милі Йому смиренні і лагідні, очі яких опущені до землі, а серця сповнені неба. Сотворитель людей більше любить, щоб люди перераховували Йому свої гріхи, а не свої добрі справи. Бо Бог є Лікар, що поспішає до ліжка кожного з нас і запитує: «Що у тебе болить?» …
…Фарисей є невиліковний хворий, який не бачить своєї хвороби; митар – хворий, який одужує, бо побачив він свою хворобу, припав до Лікаря і прийняв ліки. Перший подібний гладкому та високому дереву з гнилою серцевиною, котре домовладиці ні на що не придатне; другий подібний до дерева шершавого і непоказного, котре домовладика обробляє, робить з нього дошки і вносить до свого дому.
Хай помилує Господь і всіх грішників, що каються і так зцілить від гріховної недуги всіх, хто молиться Йому зі страхом і трепетом …
Святитель Миколай (Велимирович)

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл у день престольного свята освятив іконостас у с. Скобелка

Редактор Головний

“Благодатна купель” від 12 березня. ВІДЕО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння напередодні Прощеної неділі у Свято-Покровському храмі. ФОТО

Редактор Головний