20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Фото

Митрополит Нафанаїл очолив чин погребіння Плащаниці Божої Матері. ФОТО

Увечері 3 вересня 2023 року, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл звершив вечірнє богослужіння з чином погребіння Плащаниці Божої Матері у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, окрім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоби попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми. Святе Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця в силу особливого місця серед усього Божого творіння воскресла і була взята Своїм Сином на Небо не тільки душею, але й плоттю. Тому й богослужіння, присвячене цій події, пронизане не сумом, а хвалою Богоматері, Яка з переходом у Царство Небесне отримала особливу силу заступництва за тих, хто шанує Її.

Його Високопреосвященству співслужили архімандрит Фотій (Бегаль), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель храму прот. Володимир Яцишин, прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики храму.

Вас може зацікавити

8 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Що треба зробити, коли заходиш у храм

Редактор Головний