17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Митрополит Нафанаїл молився на утрені з акафістом Богоматері в Почаївській лаврі

19 квітня 2024 року, напередодні Суботи Акафіста, свята Похвали Пресвятої Богородиці, керуючий Волинською єпархією митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл молився на вечірньому богослужінні у Свято-Успенській Почаївській лаврі.

Святкове богослужіння очолив очолив митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, якому співслужили митрополит Почаївський Володимир, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл, єпископ Камінь-Каширський Афанасій та численні гості в священному сані.

Особливе богослужіння в період Великого посту звершується в суботу п’ятої седмиці. Називається це чинопослідування Похвалою Пресвятої Богородиці або Суботою Акафіста. Під час утрені в п’ятницю ввечері читається Акафіст Пресвятій Богородиці, який поділяється на 4 частини, читання кожної починається і закінчується співом першого кондака.

Це свято встановлено у IX столітті за неодноразове спасіння Константинополя від нашестя ворогів заступництвом Пресвятої Богородиці. Акафіст Божій Матері, який традиційно виголошується на богослужінні у день Похвали Пресвятої Богородиці, написаний в VII столітті, ймовірно дияконом великої Константинопольської церкви Георгієм Пісідійським.

Читати також: Субота акафіста: у суботу 5-ї седмиці Великого посту Церква прославляє Похвалу Божої Матері

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл у неділю м’ясопусну провів духовні бесіди у кафедральному соборі

prvadmin

19 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Прп. Силуан Афонський: 5 фраз про справжню любов

Редактор Головний