18.3 C
Lutsk
Середа, 6 Липень, 2022
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич): Давайте згадаємо про піст

Вже тиждень триває Різдвяний піст і цього тижня можна підвести деякі підсумки. Якщо звичайно, є що підводити…

Адже якщо подивитися по соцмережах, що зараз турбує багатьох віруючих, то може виявитися, що діяння посту – покаяння, увага до своєї душі, боротьба з пристрастями, турбота про ближнього – займає далеко не перше місце.

Вакцинація, політика і військові чутки зараз в топі. У той самий час, як духовні питання знаходяться десь на задвірках. Це можна було б зрозуміти в середовищі людей невіруючих, адже їм нема в кого чекати захисту від різних катаклізмів. Але для віруючої людини будь-яка реальна небезпека, це зайвий привід задуматися про душу і звернутися до Бога за допомогою. На жаль, багатьох людей, схоже, цікавить інше.

Ми вже говорили, як диявол розділяє людей і про те, як це виразно проявилося саме зараз в період пандемії. І адже будь-який борець-активіст за вакцинацію або проти, навіть не намагається задуматися, наскільки правильні його дії і слова, наскільки дійсно корисні і доречні.

Складається враження, що дуже і дуже багато хто вважає себе винятковими носіями місії з порятунку людства.

Але ось характерний приклад, який всі «місії « зводить до нуля. Давайте задумаємося, якщо людина в запалі боротьби починає зловтішатися з приводу чиєїсь смерті-будь – будь-то людини, яка відмовилася вакцинуватися, захворіла і загинула або вже вакцинована, що теж трапляється, захворіла і загинула – така зловтіха, яким би гаслом не прикривалося, однозначна ознака злоби і ненависті до ближнього.

І подібні приклади відбуваються навіть зараз, коли ми покликані підготувати наші душі до зустрічі новонародженого Спасителя.

Але ж ніяка, навіть сама праведна мета не варта нічого, якщо вона не освячена любов’ю, якщо вона осквернена злобою.
Те ж саме стосується і всіх тривожних чуток і пліток, що розносяться пресою. Взагалі, будь-яку інформацію потрібно розглядати через призму питання: а наскільки це важливо для спасыння моєї душі? І тоді виявиться, що дуже і дуже багато, на що ми витрачаємо час – це просто лушпиння.

І тому ні раз і не два, а постійно ми повинні обсмикувати себе і питати: як проходить мій особистий Різдвяний піст?

Записала Наталя Горошкова

Джерело

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл відзначив черговими церковними нагородами кліриків єпархії. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл привітав дітей та прихожан кафедрального собору з Різдвом Христовим. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

Життя без Бога — це жалюгідне існування, а ми думаємо, що нормально живемо — Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний