17.8 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

2 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 7-та після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Совершается всенощное бдениеПророка Ілії  (IX до Р.Х.).

Прп. Аврамія Галицького, Чухломського (1375). Знайдення мощей прмч. Афанасія Брестського (1649).

Сщмч. Константина пресвітера (1918). Сщмчч. ОлександраГеоргіяКирила, ІоаннаСергія і Феодора пресвітерів, прмчч. ТихонаГеоргія і мчч. Євфимія і Петра (1930). Сщмч. Олексія пресвітера (1938). Прмч. Феодора (1940).

Чухломської, або  Галичської (1350), Абалацької (“Знамення”) (1637) та Оршанської (1631) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 8-е, Ін., 64 зач., XX, 11-18. 1 Кор., 134 зач., V, 9 – VI, 11. Мф., 56 зач., XIII, 54-58, Прор.: Іак., 57 зач., V, 10-20. Лк., 14 зач., IV, 22-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Назоряни не повірили слову Господа у тому, що, живучи серед інших, Він не мав у своєму зовнішньому становищі світлості, яка би мимоволі викликала повагу.

Ми знаємо, хто Він, говорили вони, бути такого не може, щоби у Ньому було щось таке надзвичайне. Це, втім, не спонукало Господа прийняти переконливу зовнішність, але і Сам Він простий у зовнішності, і апостоли потім також тримали себе, а потім і всі істинні їх наслідники і послідовники були такими же. Чому так?

Тому, що не можна винайти такої зовнішньої світлості, яка би повністю відповідала світлу життя Христа Ісуса. І визнано, що краще мати зовнішність найнижчої ціни, щоб вона собою не загороджувала внутрішнього.
Хто має очі, дивись просто на це останнє, не зосереджуючи уваги своєї на першому. Св. ап. Павло висловився так: “Скарб цей ми носимо у глиняному посуді”. Якби поглянути  на те, якої зовнішності ті люди, перед якими ми тепер благоговіємо і яких просимо у молитвах, ми би очам своїм не повірили: такими вони були простими. Але і до цих пір той, хто пізнає, що таке життя у Христі Ісусі, покидає зовнішність і весь поринає в своє внутрішнє.

Тому сама собою перша падає, а остання підноситься і росте. Навіть у багатьох буває так, що ніхто і не помічає цієї світлості внутрішньої, навіть і той, хто нею володіє. Зле око людське; йому і не показують істинно-хорошого, поки воно може зашкодити йому.

Вас може зацікавити

«Зніми кайдани»: піст – не тягар, а спосіб полегшити наше життя

Редактор Головний

Прихожани Свято-Покровського храму Луцька вивчають Священне Писання на біблійних групах – що це і для чого

Редактор Головний

13 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний