6.1 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич): Церква керована Духом Святим

День Пресвятої Трійці – день народження Церкви.

Церква існує з однією метою – вести людину до Христа. І перебування в Церкві має на увазі свідоме бажання вибудовувати своє життя навколо Христа і ставити Його понад усе інше.

Христос є Головою Церкви та її найвищим авторитетом (Кол. 1:18). Церква рухається Духом Святим, і у кожному духовному служінні ми залежні не від людського розуміння, а від сили Духа Божого.

Тіло Христове – Церква – це не організація, але живий організм, який невід’ємно пов’язаний з Главою і отримує своє керівництво та напрямок виключно від Христа: «…Але істинною любов’ю всі виростали в Того, Який є глава Христос, з Якого все тіло, що складається і об’єднане за допомогою будь-яких взаємно скріплювальних зв’язків, при дії в свою міру кожного члена, отримує приріст для створення самого себе в любові» (Еф. 4:15–16).

У найважчі часи Церковний Корабель проводив через бурі та шторм Досконалий Кормчий – Господь і Бог наш Ісус Христос. Так, безперечно, буде і зараз.

У наші дні, коли Церква вкотре обмовлена, гнана і диявольські сили ополчились на неї, намагаються розірвати її, вселити розбрат, спотворити Істину, вона, як і раніше, встоїть.

Істинно віруючий, що всім серцем шукає Бога, не може відпасти від Бога і від Його Церкви. Неможливо втратити Отця Небесного тому, хто всім серцем прагне Його, живе Ним. Господь кожному, хто шукає, дасть неодмінно все необхідне для спасіння.

А нам, віруючим, треба йти за Христом і стояти в істині. Вчитель Церкви свт. Василій Великий повчав, що «захист істини навіть до смерті – прямий обов’язок та найбільша заслуга християнина». Вірність Істині – це також вірність своїм обіцянкам, принципам.

Ми були охрещені в земній Церкві, яка веде людей до Церкви Небесної, що святкує у Вічності, присягали у вірності їй. І зрадити присягу – значить зрадити Бога і позбутися Його Утішителя – Духа Святого. Святий Дух не в стінах живе, а в Церкві.

Церква була, є і буде. «І брама пекла не здолає її» (Мт. 16:18). Ніхто не може зруйнувати Церкву Христову, знищити її та відібрати. Головне – самим не відступити від Христа. Він же нас ніколи не залишить: «...Я з вами по всі дні до кінця віку» (Мф. 28:20).

Джерело

Вас може зацікавити

Освятили пам’ятник на могилі почесного ректора ВДС прот. Петра Влодека

Редактор Головний

13 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Церква вшановує пам’ять мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії

Редактор Головний