13.3 C
Lutsk
Вівторок, 27 Лютий, 2024
Всі новини УПЦ

Минулого року не було жодного «переходу» в “ПЦУ”, – керуючий справами УПЦ

Минулого 2021 року так званих «переходів» в “ПЦУ” не було. Однак в Українській Православній Церкві ще роками зберігатиметься непроста ситуація, оскільки антицерковні закони не скасовано. Про це заявив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 7 січня 2022 року в новому випуску програми «Слово Ієрарха» на телеканалі UkrLive. 

«Ситуація змінилася, може бути, навіть кардинально, у порівнянні з періодом правління президента П. Порошенка. Тоді державною політикою було обмеження прав вірян УПЦ і просто знищення УПЦ. Зараз такої державної політики немає – немає вказівки з Києва захоплювати храми. Якщо звернутися до статистики, то в 2019 році рейдерських захоплень було 128. Минулого року – всього 7. У 2019 році т.зв. “переходів” було 88, а минулого року їх зовсім не було, тобто немає державного замовлення, немає вказівок із центру, і потихеньку ситуація стабілізується», – зокрема відзначив Керуючий справами УПЦ.

Разом із тим, за словами митрополита Антонія, в УПЦ ще роками буде зберігатися непроста ситуація, оскільки антицерковні закони досі не скасовано.

Владика додав: «Ми вдячні Президенту Володимиру Зеленському, що все ж є певна дистанція політиків від релігійної тематики. Хоча нічого не робиться, щоб кардинально розв’язувати церковне питання, тому що ті закони, які є антиконституційними, які суперечать всім європейським конвенціям, досі діють. Це закон про перейменування та закон, який полегшує так звані “переходи” парафій нашої Церкви до розкольників. Ці питання, на жаль, не вирішуються, і поки вони не будуть вирішені в полі чинних законів, ця ситуація буде тліти довго».

Як зауважив митрополит Антоній, через ці закони більш як 1000 парафій так і не мають державної реєстрації.

«За цей період через закон про перейменування ми не можемо зареєструвати в єпархії жодного архієрея, якого ми перемістили або призначили. На сьогодні понад 1000 парафій не мають державної реєстрації. Це вся Помісна Церква, яка існує. Подані документи, але у зв’язку з тим, що діє цей закон…Так, він припинений, але проте в органах, які реєструють, ці парафії не реєструють. Це дуже велика складність»,– пояснив владика.

Вас може зацікавити

Три євангельські заповіді від прп. Амвросія Оптинського, необхідні для спасіння

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл очолив богослужіння з нагоди престольного свята в Іоанно-Богословському храмі села Борохів

Редактор Головний

Богородиця для нас є “зразком чистоти, смирення, скромності та Боголюбства”, – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний