18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Коли людина грішить, то п’є солодку отруту, а коли кається, то приймає гіркі ліки, які зцілюють, – Предстоятель

У своїй проповіді в Неділю про блудного сина Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій закликав тих, хто відійшов від Бога, постом і молитвою повернутися в Отчий дім. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Архіпастир нагадав про зміст і символічне значення євангельської притчі про блудного сина (Лк. 15: 11-32).

Як наголосив Предстоятель, ця священна історія показує нам, яку користь приносить людині піст.

«Піст змушує людину подивитися на себе. Коли ми живемо в задоволенні, пересиченні, то зазвичай на себе не дивимося: ми задоволені всім, нам добре, хоча душа страждає. Коли людина починає себе обмежувати, то в неї виникає потреба розібратися в собі і знайти вихід із того скрутного становища, в якому знаходиться. Блудного сина піст привів до того, що він згадав про Отчий дім і повернувся, але зі смиренням», — пояснив владика.

За словами Блаженнішого владики, кожна людина в певні етапи життя подібна до блудного сина.

«Коли ми грішимо, то гріх віддаляє нас від Бога і спустошує людську душу, — зазначив він. — Коли ми починаємо постити, то краще відчуваємо свій стан — і в нас виникає бажання розібратися, в чому причина наших лих. І людина визначає, що причина краху — це те, що вона відійшла від Бога, бо згрішила. Адже гріх — це хвороба, що завжди принижує людину і мучить. Людина створена не для страждань, а для радості».

Як зауважив Його Блаженство, коли ми починаємо аналізувати своє життя, то розуміємо, чому відійшли від Бога. Але далеко не у всіх вистачає рішучості повернутись.

«Блудний син не тільки визначив своє скрутне становище і зрозумів, що робити, але він встав і пішов. А у багатьох із нас якраз сил “встати і піти” немає. Ми всі розуміємо, в чому причина лиха, але в нас бракує мужності. Ми хочемо одразу стати святими. Але так не буває», — провів владика таку паралель.

Людина щойно встає на Божий шлях, як продовжив Митрополит Онуфрій, а Господь уже робить крок назустріч.

«Господь дарує людині благодать, яка у стражданнях, труднощах втішає. Якщо ми робимо добро, каємось і повертаємось до Бога, то Господь дає нам цю втіху і зміцнює нас, — підкреслив владика. — Коли людина грішить, то вона п’є отруту, що спочатку солодка, а потім вражає. А коли людина кається, то вона приймає ліки, які гіркі, але зрештою приносять насолоду зцілення».

Підсумовуючи сказане, Предстоятель побажав Великим постом тим, хто відійшов від Отчого дому через свої гріхи, схаменутись і мужньо встати й піти маленькими кроками до Бога. А тим, хто перебуває в Отчому домі, свято берегти вірність Богові.

Вас може зацікавити

20 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Поради Блаженнішого Митрополита Онуфрія всім, хто дотримується Різдвяного посту

Редактор Головний

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний