4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

Керуючий єпархією прочитав останню частину Великого покаянного канону у кафедральному соборі

21 березня 2024 року, у четвер першої седмиці Великого посту, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики єпархії.

Текст Великого канону був написаний преподобним Андрієм незадовго до смерті і виражав його власні покаянні думки. В одних тропарях канону звучить прямий заклик до покаяння – іноді як звернення до власної душі, іноді від особи Самого Бога. Інші тропарі наводять приклади зі Святого Письма про гріх та покаяння. Великий канон містить найважливіші біблійні образи, як правило, відповідно до хронології; більшість з них присвячені Старому Завіту. Оригінал канону грецькою за своїм образним змістом і метрикою є одним з найяскравіших візантійських церковних поетичних текстів. Церква невипадково постановила розпочинати Великий піст саме цим каноном: його життєві слова і багатство біблійних прикладів налаштовують вірних на покаяння, зміну життя – а це і є основним завданням посту. 

Вас може зацікавити

Краще у хатинці, але з Христом: закінчився 7-ий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Напередодні неділі 14-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічну у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив Свято-Воскресенський храм у Луцьку. ФОТО

Редактор Головний