13.3 C
Lutsk
Вівторок, 27 Лютий, 2024
Відео Всі новини УПЦ

Гординя – це духовна проказа людини, що віддаляє від Бога і щастя, – Предстоятель УПЦ

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді 29 серпня 2021 року в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, є проказа тілесна, а є проказа духовна, яку викликає наша гординя.

«Якщо людина не здолає гординю, то проказа душі не пройде. Гординя викликає внутрішню душевну проказу, — зазначив Архіпастир. — Тому ми повинні молитися Богу та боротись із самим собою. Головна наша боротьба ведеться проти гордості. Гордість — це брехня, а брехня ніколи не приносить людині користь, вона завжди вводить в оману людину і веде від Бога, від того шляху, що веде людину до Господа, до щастя, до світла».

Його Блаженство закликав жити за заповідями Божими, які навчають людину християнським чеснотам, а в першу чергу — смиренню.

На переконання Блаженнішого владики, живучи за заповідями Христа, нам легше подолати в собі гординю. «Вона не прикрашає людину, а ганьбить її», — додав він.

Митрополит Онуфрій згадав про Божу Матір, яка для нас є зразком смирення.

«Якщо ми подивимося на Божу Матір, то побачимо, що Вона ніколи не гордилася, не пишалася. Адже Вона могла сказати: «Ви знаєте, Хто це такий? Це — Син Божий. А Я Його народила, Він прийшов на землю, взявши від Мене плоть і кров». Та ніколи такі слова не виходили з Її Пречистих вуст. Вона завжди смиренно, покірливо ходила за Спасителем, переживала, складала скорботи і радості у Своєму серці», — сказав владика та підкреслив, що це образ того, яким повинен бути християнин.

«Нехай Господь молитвами Пресвятої Діви Марії допомагає нам йти шляхом смирення, який веде нас до благословенного життя на землі і до спасіння на небі у Христі Іісусі Господі нашому», — побажав насамкінець Предстоятель.

Вас може зацікавити

27 серпня Православна Церква вшановує пам’ять прп. Феодосія Печерського

Редактор Головний

13 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Волинська духовна семінарія передала на потреби української армії 3 тонни картоплі

Редактор Головний