15.4 C
Lutsk
Четвер, 23 Березень, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

«Церкву не забрали, а вкрали…»: Десятий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Десятий день загальноєпархіального хресного ходу,  який організовує Волинська єпархія УПЦ до дня Всіх Святих землі Волинської, розпочався із Божественної літургії, яку звершили у храмі села Череваха.

Нагадаємо, Хресним ходом усі парафії єпархії відвідують три святині – Тихвінська ікона Божої Матері, ікона Жінок Мироносиць, написана на Святій горі Афон, та мощевик, у якому зібрані частинки нетлінних мощей угодників Божих.

10 жовтня хрестоходці відвідали парафії у таких селах, як Череваха, Троянівка, Черськ, Бережниця, Градиськ, Нова Руда, Городок та храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” у Маневичах.

Читати також: Святі жінки-мироносиці є прикладом незрадливої любові: 6-ий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

У кожному селі віряни з відчуттям радості зустрічали святині краю. На заваді не стала навіть похмура погода у цей день. Під відкритим небом та зі щирими молитвами люди зустрічали Богородицю у своїх селах.

У храмах, які відвідують хрестоходці, традиційно служать молебень з акафістом.

У селі Городок біля ікон Божої Матері ввечері відслужили Всенічне бдіння. Нагадаємо, у лютому 2019 року православну громаду не минула богоборча хвиля, у яких “церкву не забрали, а вкрали…” – говорили люди. Віруюче село плакало від розпачу і безсилля, але віра та любов до Бога не давали впасти у відчай та опустити руки. Тож за короткий час приміщення колишнього магазину прихожани облаштували тимчасовий храм. І ось 21 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, віряни відзначили перше престольне свято. 

А вже сьогодні, можна сказати, їх втішили і ті, котрим вони, можливо, до кінця не усвідомлюючи того, подражали, це святі Жінки Мироносиці. Вони не покинули Спасителя попри те, що від Нього відмовились усі, а вони – ні. Так і православні жителі цього села не звертають увагу ні на що, бо відчувають, що вони хоч і у хатинці, але зі Спасителем. Спасителем, Який подає все потрібне тим, хто чогось у Нього просить, для тих, хто цього хоче та своїми справами життя та віри це підтвержують.

Наприкінці дня ікони прибули до Маневич у місцевий Богородичний храм, де опівночі була звершена Божественна Літургія, яку очолив отець благочинний.

Читати також: Дев’ятий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Череваха

Черськ

Бережниця

Троянівка

Градиськ

Нова Руда

Городок

Маневичі, храм на честь Ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” (Нічна літургія)

Вас може зацікавити

Розпочався Православний молодіжний фестиваль Волинської єпархії “Фавор 2019”. ФОТО

Редактор Головний

Вселенська поминальна субота у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

У Світлий Понeділок Архіпастир звершив святкову Літургію в Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний