11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини Фото

«Церкву не забрали, а вкрали…»: Десятий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Десятий день загальноєпархіального хресного ходу,  який організовує Волинська єпархія УПЦ до дня Всіх Святих землі Волинської, розпочався із Божественної літургії, яку звершили у храмі села Череваха.

Нагадаємо, Хресним ходом усі парафії єпархії відвідують три святині – Тихвінська ікона Божої Матері, ікона Жінок Мироносиць, написана на Святій горі Афон, та мощевик, у якому зібрані частинки нетлінних мощей угодників Божих.

10 жовтня хрестоходці відвідали парафії у таких селах, як Череваха, Троянівка, Черськ, Бережниця, Градиськ, Нова Руда, Городок та храм на честь ікони Божої Матері “Живоносне джерело” у Маневичах.

Читати також: Святі жінки-мироносиці є прикладом незрадливої любові: 6-ий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

У кожному селі віряни з відчуттям радості зустрічали святині краю. На заваді не стала навіть похмура погода у цей день. Під відкритим небом та зі щирими молитвами люди зустрічали Богородицю у своїх селах.

У храмах, які відвідують хрестоходці, традиційно служать молебень з акафістом.

У селі Городок біля ікон Божої Матері ввечері відслужили Всенічне бдіння. Нагадаємо, у лютому 2019 року православну громаду не минула богоборча хвиля, у яких “церкву не забрали, а вкрали…” – говорили люди. Віруюче село плакало від розпачу і безсилля, але віра та любов до Бога не давали впасти у відчай та опустити руки. Тож за короткий час приміщення колишнього магазину прихожани облаштували тимчасовий храм. І ось 21 вересня, у день Різдва Пресвятої Богородиці, віряни відзначили перше престольне свято. 

А вже сьогодні, можна сказати, їх втішили і ті, котрим вони, можливо, до кінця не усвідомлюючи того, подражали, це святі Жінки Мироносиці. Вони не покинули Спасителя попри те, що від Нього відмовились усі, а вони – ні. Так і православні жителі цього села не звертають увагу ні на що, бо відчувають, що вони хоч і у хатинці, але зі Спасителем. Спасителем, Який подає все потрібне тим, хто чогось у Нього просить, для тих, хто цього хоче та своїми справами життя та віри це підтвержують.

Наприкінці дня ікони прибули до Маневич у місцевий Богородичний храм, де опівночі була звершена Божественна Літургія, яку очолив отець благочинний.

Читати також: Дев’ятий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Череваха

Черськ

Бережниця

Троянівка

Градиськ

Нова Руда

Городок

Маневичі, храм на честь Ікони Божої Матері “Живоносне Джерело” (Нічна літургія)

Вас може зацікавити

У день свята Входу Господнього до Єрусалиму архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію. ФОТО

Редактор Головний

У Брониці при храмі на честь ікони Божої Матері “Скоропослушниці” відкрили недільну школу

Редактор Головний

Напередодні неділі 3-ої після П’ятидесятниці керуючий єпархією звершив всенічне бдіння

Редактор Головний