22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Чим більше навколо нас зла, тим більше треба нести добро, – митр. Антоній (Паканич)

Спокуси ніколи не залишають християнина, навіть якщо він іде шляхом сповідництва.

Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Тільки на перший погляд здається, що якщо віруючий зайнятий захистом Церкви, спокуси йому не загрожують. Це не так. Недарма апостол каже: «Будьте тверезi, пильнуйте, бо супротивник ваш диявол ходить, рикаючи, наче лев, i шукає, кого б пожерти» (1 Пет. 5:8). І у дні великих зовнішніх випробувань для Церкви нас не залишають також наші внутрішні випробування – у кожного вони свої», – сказав владика.

Він нагадав слова Спасителя: «Вірний у малому і у великому вірний; а неправедний у малому, неправедний і у великому» (Лк. 16:10). «Це зараз безпосередньо стосується всіх нас. Якщо ми у своєму приватному житті продовжуємо дотримуватися заповідей Божих, Він не залишить нас і в більших випробуваннях. І навпаки, наші гріхи, наша душевна нечистота відштовхують Господа», – додав архієрей.

«Не може людина, яка схильна до пристрастей: гордині, гніву, похоті, ненависті бути істинним богословом, хоч би як він був освічений і начитаний, – самі пристрасті неодмінно вкинуть його в якусь брехню. І так само не може людина бути справжнім захисником Церкви від зовнішніх гонителів, якщо не намагається захистити власну душу від внутрішніх гонителів – бісів. Такі люди в якийсь момент, можливо навіть несподівано для самих себе, можуть впасти і стати зрадниками», – пояснив ієрерах УПЦ

Митрополит зазначив, що, виходячи з цього, так важливо бути уважним до свого духовного життя. «Адже якщо ми не зберігаємо самого себе в душевній та духовній чистоті, то як же зухвало захищати саму Церкву Христову?» – додав він.

Також особливо хотілося б уберегти віруючих від гнівливості, що, на жаль, нерідко спостерігається останнім часом на просторах інтернету. По-людськи завжди можна зрозуміти ту бурю почуттів, яку викликають дії гонителів: захоплення храмів, побиття наших священиків і парафіян, осквернення святинь, наклеп і образи. Але з духовного погляду ми не повинні віддзеркалювати наших переслідувачів, адже тоді ми самі станемо такими ж», – продовжив керуючий справами УПЦ.

«Не віддайте злом за зло чи лайкою за лайку; навпаки, благословляйте, знаючи, що ви покликані до того, щоб успадкувати благословення», – вчить нас апостол Петро. «І подібні слова говорять усі святі, які перенесли гоніння, їх також вимовляє Христос, розп’ятий за нас. Для нас це має стати прямою інструкцією до дії», – сказав архієрей.

На завершення митрополит Антоній зазначив, що чим більше довкола нас зла, тим більше ми маємо нести добра в цей грішний світ.

Вас може зацікавити

Архіпастир очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій

Редактор Головний

11 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у неділю 27-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний