-4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Всі новини Календар

4 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 16-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Совершается служба со славословиемВіддання свята Воздвиження Животворящого Хреста ГосподньогоCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. від 70-ти Кодрата (бл. 130). Совершается служба с полиелеемЗнайдення мощей свт. Димитрія, митр. Ростовського (1752).

Сщмчч. Іпатія єпископа та Андрія пресвітера (бл. 730-735). Прп. Даниїла Шужгорського (XVI). Прп. Іосифа Заоникіївського (1612). Свтт. Ісаакія та Мелетія, єпископів Кіпрських. Мчч. Євсевія і Пріска (IV).

Сщмчч. Олександра, ОлексияКонстантина, Іоанна пресвітерів (1918). Прмч. Маврикія і з ним мч. Василія (1937). Сщмчч. Валентина, Олександра, ІоаннаАндріяПетра, Іоанна пресвітерів (1937). Сщмч. Іоанна пресвітера (1938). Сщмч. Василія пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9 . Літ. – Гал., 211 зач., IV, 28 – V, 10. Лк., 10 зач., III, 19-22. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день рокуСвт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Ірод – образ роздратованого самолюбства, від турбування совісті викриттями правди, що бажає позбутися цієї неприємності насильством.

 

Іоанн Предтеча – образ правди, що гонима самолюбством, коли вона володіє засобами для того. Як не пом’якшуй правди поблажливістю та зворотами мови, які може тільки вигадувати ніжність любові, що не бажає іншому приносити серцю скорботи, образ правди постане перед очима совісті, і там, всередині, підніме хвилю викриття.

 

Самість недалековидна і не може розрізнити, що викриття не ззовні, а всередині, і всією своєю силою повстає на зовнішнього викривача. Загородивши йому уста, вона сподівається заглушити і внутрішній голос.

 

Не встигає, однак; не туди звертається турбота. Треба совість умиротворити; тоді, скільки б не було зовнішніх викривачів, світу внутрішнього вони не порушать, а хіба тільки заглиблять його, змусивши зібрати всередині заспокійливі переконання, – віру у розіп’ятого Господа, щирість покаяння та сповіді, і твердість рішення не робити нічого проти совісті.

 

Ось куди звернись, а Іоаннів всіх не пересадити у темниці; бо слово правди Божої всюди ходить землею, і всяке з них для тебе Іоанн – викривач.

Вас може зацікавити

28 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день пам’яті вмч. Димитрія Солунського православна громада с. Рудня молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

8 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний