9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Волинська єпархія Новини

Священнику Волинської єпархії погрожували гранатою

Більш як пів року минуло з тих страшних часів, коли незаконно був захоплений храм УПЦ у селі Садів.

Громада залишилась без церкви. Але як і у більшості випадків захоплення, християни не впали у відчай та продовжили зберігати істинну православну віру у своєму селі, звершуючи богослужіння у церковному будинку гонимої громади, – йдеться на офіційному сайті Волинської єпархії УПЦ

Нагадаємо, що в будинку проживає сім’я настоятеля, враховуючи неповнолітнього сина й онука. Усі члени сім’ї отця Володимира Мелеся законно проживають у будинку, на що є відповідна реєстрація за місцем проживання.

Але людям, які силоміць захопили храм, цього виявилось замало.

Для громади Волинської єпархії випробування продовжились: постійні погрози, побиття неповнолітнього сина отця Володимира та черговий викид залякувань.

4 вересня, о 20:30 до будинку, де мешкає настоятель, завітали непрохані “гості”.

На прохання представитись, двоє осіб кремезної статури відмовились, зауваживши лише те, що вони є представниками однієї з радикальних організацій. Пояснюючи своє перебування біля домівки священника, молодики заявили: “ми тут, щоб поговорити “по хорошому”… щодо виселення Вас та Вашої родини, віддавайте документи на будинок…”

На відповідь священника, що йому немає куди йти, це дім, в якому він проживає законно, звершує богослужіння, а документи взагалі знаходяться у адвоката Анатолія Михайловича Мацея, молодики вдались до відвертих погроз не тільки на адресу родини Мелесів, але й адвоката, який нині захищає інтереси гонимої громади села Садів: “можемо й “по поганому”, з балаклавами та силоміць викинемо на вулицю…, а його (адвоката Мацея А.М.) ми теж знаємо та обов’язково поговоримо з ним…”

Продовжуючи грізну розповідь, молодики звинуватили отця Володимира та його сім’ю у тому, що начебто із-за “впертості” священника у селі відбувається загострення ситуації та неспокій, якому треба покласти край.

На запитання протоієрея Володимира про те, хто попрохав приїхати до нього “на розмову”, молодики відповіли, що прохання було з боку членів новоствореної громади ПЦУ, яким набридла “впертість” гонимої громади, а особливо отця Володимира. Але самі вони ні до якої релігійної конфесії себе не відносять.

Після тривалої розмови на підвищених тонах, молодиків змусило нервувати авто, яке випадково проїхало біля церковного будинку у напрямку кладовища.

Тому хлопці, вважаючи що хтось поспішає на допомогу священнику, відразу наголосили, що “у сумці маємо дві гранати, тому бажаємо, щоб все було “мирно”.

Нічого не добившись від священника, молодики поїхали у невідомому напрямку, наголошуючи, що будуть чекати “розумного” рішення від отця Володимира та його сім’ї.

Ось так пройшов вечір священника Української Православної Церкви. Людина, яка має законне право проживати у церковному будинку з родиною, отримує погрози від невідомих людей, які вимагають примусового виселення, залякують, при цьому ходять по вулицях, носячи “у сумці гранати”.

Які ще випробування доведеться перенести протоієрею Володимиру та гонимій громаді села Садів та як мають реагувати правоохоронні органи, чітко споглядаючи порушення закону, залякування людей, розпалювання ненависті та загрозу життя громадян України… Чекаємо правової реакції державних органів, які покликані захищати законні права українських громадян.

Вже сьогодні протоієрей Володимир Мелесь звернувся з заявою до правоохоронних органів за статтею 129 Кримінального кодексу України (Погроза вбивством).

Сподіваємося на швидку та професійну роботу правоохоронних органів.

Вас може зацікавити

У благочиннях єпархії відбулися соборні богослужіння в День Незалежності України. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

У Волинській єпархії УПЦ влаштували різдвяне свято для дітей та дорослих. ФОТО

Редактор Головний

Віряни Свято-Миколаївської громади Луцька пошили медичні маски для своїх прихожан

Редактор Головний