18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Чи можна водити дітей на ялинку до Різдва?

Відповідає Андрій Музольф, викладач Київської духовної академії. 

Господь у Євангелії каже: «…Якщо не навернетеся і не будете як діти, не увійдете до Царства Небесного» (Мф. 18:2). Тлумачачи дані слова, святитель Лука Кримський вважає, що головною якістю, якою дитина відрізняється від дорослого, є її незлобність та щира любов. І завдання дорослого якраз і полягає в тому, щоб така чиста любов ніколи не затемнилася і нічим не затьмарилася.

Чи є щось погане в тому, щоб дитина побувала на новорічній ялинці до Різдва Христового? Мені здається, що ні, якщо, звичайно ж, на подібних заходах не відбувається нічого блюзнірського чи антицерковного. Тим більше, якщо час відвідування таких новорічних свят не перетинається з часом відвідування храму. Головне лише при цьому – з боку дорослих – пояснити дитині, що у новорічних святах основним є не сам Новий рік, не ялинка, не подарунки, а Христос, Який приходить на землю і народжується як людина, щоб звільнити всіх нас від гріха та зла. І якщо у свідомості дитини вишикується правильна система цінностей – спочатку Бог, а потім решта – це і буде правильним вихованням.

І в такому разі ніякі ялинки дитині не завадять. А навпаки, наповнять її серце радістю за швидке народження Христа. Адже, по суті, весь час Різдвяного посту – це час приготування людини до зустрічі з Богом, який народжується. І не випадково, починаючи зі свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, Церква готує нас до цієї найбільшої події, включаючи в богослужіння Різдвяні ірмоси: «Христос раждается, славите!»

Тому що радість є головною відмінністю Православ’я від інших релігій, адже тільки Православ’я говорить нам про те, що Сам Бог став людиною, щоб врятувати всіх людей від влади диявола і смерті. І не можна забирати цю радість у дітей.

Вас може зацікавити

Якою повинна бути поведінка християнина у скрутний час? Про головні помилки

Редактор Головний

Свято-Володимирська громада с. Веснянка урочисто відзначила престольне свято

Редактор Головний

8 січня 2022 року – православний календар

Редактор Головний