8.7 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Запитання священнику Публікації

Чому пророку Іоанну Хрестителю не дано було право вибору, якщо він відразу з чрева матері своєї наповнився Духом Святим?

Відповідає ієромонах Іов (Гумеров): 

Право вибору засновано на свободі людської волі. Ця свобода є невід’ємною властивістю образу Божого в людині. Воля може бути послабленою та спотвореною гріхом, але завжди залишається вільною. І чим вище людина стоїть духовно, тим повніше проявляє себе ця свобода: Тож промовив Ісус до юдеїв, що в Нього ввірували: Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете, і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить! (Ін.8:31-32).

Така людина глибоко розуміє природу добра та зла, вільна від рабства пристрастей. Тому вибір цей дійсно вільний. Направки, якщо людина духовно сліпа, живе у гріху, має свободу волі, але реалізується вона у дуже вузькому просторі. Вибір визначається домінуючими пристрастями. Тому і право вибору стає ілюзорним.

Св. Пророк і Предтеча Іоанн ще у чреві матері своєї наповнився Духом Святим (Лк.1:15), але оскільки мав у собі образ Божий, не зіпсований гріхом, мав і найвищий його прояв – свободу волі.  Господь же то Дух, а де Дух Господній, там воля (2Кор.3:17). Він був вибраний Божим Промислом у планах Домобудівництва нашого спасіння. Щоб бути гідними цього вибрання, св. Іоанн Предтечі з доброї волі звершив великі труди: життя у жорстоких умовах Іудейської пустелі, проповідь покаяння, викриття Ірода Антипи, безстрашне прийняття мученицької смерті.

Вас може зацікавити

Митр. Антоній про Різдво Христове: Нічого нам не страшно, бо у світ прийшов Бог

Редактор Головний

Клірик єпархії просить покарати винних у забороні діяльності УПЦ

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) – Чому Бог не дає бажаного?

Редактор Головний