5 C
Lutsk
Неділя, 23 Лютий, 2020
Основи православ'я

Чому не можна засуджувати священників

Як потрібно шанувати ієрея

Послухайте Павла, який говорить: “Слухайте наставників ваших, бо вони невтомно піклуються про душі ваші, оскільки зобов’язані дати відповідь у день судний про вас, браття”. 

Більше того, ти про свій шлях турбуйся. Якщо живеш ти належним чином, то про інше й не турбуєшся. Ієрей же, якщо влаштує своє життя правильно, а тобою легковажно та не правильно керує, то зі злими буде засуджений. Якщо ж у законі не буде істинний, то не слухай його, хоча б він і ангелом був.

Якщо ієрей праву навчає, то не на життя його дивися, а слухай вчення його. І не говори: чому ж він мене вчить, а сам того не виконує? – На ньому лежить обов’язок вчити всіх, а якщо він не виконує, за це він Господом буде засуджений. А якщо ти не будеш слухати його, також будеш засуджений, бо так говорить Господь: слухаючи вас, Мене слухають; а відкидаючи вас, Мене відкидають, і якщо вас хулить, то і Мене хулить (ображає).

Не належить, браття, вівцям хулити пастиря; він за вас та за братів ваших щодня службу звершує, зранку та ввечері у храмі та поза храмом Бога молить за вас. Про все це подумайте та шануйте його як отця. Скажеш: “він грішний та злий”. А що тобі до того? Якщо і добрий за тебе буде молитися, яка тобі від цього користь, якщо сам ти невіруючий? А якщо і віруючий, то тобі ніскільки не пошкодить його негідність. Благодать від Бога подається. Ієрей тільки уста відкриває, а творить усе Бог.

Слово Святителя Іоанна Златоуста

Вас може зацікавити

Перша крапля крові, або Проповідь, увінчана зустріччю

Редактор Головний

Чи існує поняття «доля», від якої не втечеш?

Редактор Головний

«Старець Паїсій Афонський прописував одні сильні ліки від усіх хвороб і численних проблем»

Редактор Головний