1.1 C
Lutsk
Вівторок, 30 Листопад, 2021
Основи православ'я

Чому не можна засуджувати священників

Як потрібно шанувати ієрея

Послухайте Павла, який говорить: “Слухайте наставників ваших, бо вони невтомно піклуються про душі ваші, оскільки зобов’язані дати відповідь у день судний про вас, браття”. 

Більше того, ти про свій шлях турбуйся. Якщо живеш ти належним чином, то про інше й не турбуєшся. Ієрей же, якщо влаштує своє життя правильно, а тобою легковажно та не правильно керує, то зі злими буде засуджений. Якщо ж у законі не буде істинний, то не слухай його, хоча б він і ангелом був.

Якщо ієрей праву навчає, то не на життя його дивися, а слухай вчення його. І не говори: чому ж він мене вчить, а сам того не виконує? – На ньому лежить обов’язок вчити всіх, а якщо він не виконує, за це він Господом буде засуджений. А якщо ти не будеш слухати його, також будеш засуджений, бо так говорить Господь: слухаючи вас, Мене слухають; а відкидаючи вас, Мене відкидають, і якщо вас хулить, то і Мене хулить (ображає).

Не належить, браття, вівцям хулити пастиря; він за вас та за братів ваших щодня службу звершує, зранку та ввечері у храмі та поза храмом Бога молить за вас. Про все це подумайте та шануйте його як отця. Скажеш: “він грішний та злий”. А що тобі до того? Якщо і добрий за тебе буде молитися, яка тобі від цього користь, якщо сам ти невіруючий? А якщо і віруючий, то тобі ніскільки не пошкодить його негідність. Благодать від Бога подається. Ієрей тільки уста відкриває, а творить усе Бог.

Слово Святителя Іоанна Златоуста

Вас може зацікавити

«Проповідуй покаяння». Митр. Анафасій Лімасольський –пастирю

Редактор Головний

Апостол любові: 9 жовтня – день пам’яті євангеліста Іоанна Богослова

Редактор Головний

Чому в Україні не поширене шанування новомучеників Руських?

Редактор Головний