22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Духовні поради про те, як нести свій життєвий хрест

  1. Взяти хрест свій – значить великодушно переносити ті глузування й паплюження, скорботи й гоніння, якими світ обсипає послідовника Христового.
  2. Взяти хрест свій – значить відважно терпіти тяжку невидиму працю, невидиме мучеництво заради Євангелія при боротьбі з власними пристрастями, з гріхом, що живе всередині нас гріхом, з духами злоби, які з люттю повстануть проти нас і з жорстокістю спротивляться нам, коли ми наміримося скинути з себе ярмо гріха і підкоритися благому ярму Христовому.
  3. Взяти хрест свій – значить з покорою й смиренням підкоритися тим тимчасовим скорботам та лихам, які благоугодно Божественному Промислу попустити нам в очищення наших гріхів. Тоді хрест служить для людини сходами від землі до неба.
  4. Взяти хрест свій – значить добровільно і з ретельністю підкоритися поневірянням та подвигам, якими приборкуються безсловесні прагнення нашої плоті… розіп’яти плоть… Розпинається плоть постом, чуванням, колінопреклонінням і іншими тілесними трудами, покладеними на неї розсудливо й помірно.
  5. Що значить взяти хрест, і взяти хрест саме свій? Це означає, що кожен християнин повинен терпляче переносити саме ті образи й ті гоніння від світу, які його осягають, а не будь-які інші. З подякою Богу переносити ті саме скорботи й позбавлення, які попустить йому Божественний Промисел, а не інші будь-які, що малюються нашою уявою й пропонуються гордовитим мріянням.

Це означає – задовольнятися саме тими тілесними подвигами, які відповідні нашим тілесним силам, в яких саме потребує плоть наша для утримання її в порядку, а аж ніяк не прагнути, захоплюючись марнославною ретельністю… до посиленого посту, до посиленого чування, і до решти безмірних подвигів, що руйнують тілесне здоров’я і направляють дух до зарозумілості й самообману.

  1. Наслідувати Христа – значить вивчати Євангеліє, мати Євангеліє єдиним керівником діяльності розуму, діяльності серця, діяльності тіла. Значить: запозичувати свій образ думок з Євангелія, налаштувати сердечні почуття за Євангелієм і служити виразом Євангелія всіма вчинками, усіма рухами, таємними і явними.

Святитель Ігнатій Брянчанінов

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив закладку каменю під будівництво храму у Луцьку. ФОТО

Редактор Головний

Про розпис кафедрального собору не могли навіть мріяти….

Редактор Головний

Митрополит Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди Похвали Божої Матері в Почаївській лаврі

Редактор Головний