-4.3 C
Lutsk
Субота, 9 Грудень, 2023
Всі новини Запитання священнику Основи православ'я Публікації

Чому людина перевершує ангелів

Святі отці також вказують, що людина, на відміну від ангелів, має образ Божий.

Про це розповів викладач Київської духовної академії протодиякон Андрій Музольф.

«На думку відомого православного богослова архімандрита Кіпріана (Керна), Ангели вище людей, так як перевершують їх своєю духовністю, тобто тим фактором, який робить ангельський світ ближчим Богу. Однак в той же час не зовсім вірно вважати, що перевага Ангелів над людьми встановлена Богом назавжди. Зокрема, святитель Григорій Палама зауважує, що людина, виходячи з свого покликання, багато в чому вища за Ангелів, і пов’язує таку перевагу насамперед з можливістю богопричасності людської природи, на відміну від природи ангельської», – розповів отець Андрій.

Святитель Григорій Палама писав, що «людина має величезну перевагу в порівнянні з Ангелом: він може ставати причасником Тіла і Крові Христових і тим самим входити в максимально тісне відношення з Богом, з’єднуватися з Ним. Крім того, наявність матеріального тіла надає людській природі певну завершеність».

Викладач КДАіС зазначив, що святі отці також вказують, що людина, на відміну від ангелів, має образ Божий.

«Ще один фактор, який дозволяє нам вважати, що людина вище Ангелів, виражається в наступному: все, що створене Богом, створене ієрархічно – від нижчого до вищого. І той факт, що людина створена найостаннішою, тим самим показує, що вона і є «вінцем творіння», так як в людині, як істоті двоскладній, об’єднуються два світи – і духовний, і матеріальний», – сказав протодиякон Андрій Музольф.

Джерело

Вас може зацікавити

17 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ розповів, як кожен може і має працювати на перемогу. ВІДЕО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл у Вербну неділю звершив дияконську хіротонію. ФОТО

Редактор Головний